MotoNews.pl

Hamann CONQUEROR II, nowe spojrzenie na Range Rovera SPORT

08 marca 2010

Kategoria | Hamann
HAMANN Conqueror 2

Najnowsze dzieło HAMANN-Motorsport, o wdzięcznej nazwie CONQEROR II, oparte jest o model Range Rover SPORT, lecz różni się od pierwowzoru zarówno elementami wyglądu zewnętrznego, jak i osiągami.

„Zdobywca” ma poszerzone błotniki wykonane z lekkiego materiału kompozytowego, co nadaje mu „męskiego” wyglądu. Komponują się one idealnie ze stylizowanymi elementami przedniego zderzaka, w które wbudowano cztery światła dzienne LED i z karbonową maską silnika. Atletycznego wyglądu dopełnia spojler dachowy i tylny fartuch przypominający dyfuzor.

Pod maską znajdziemy superdoładowany silnik V8 o pojemności 5 litrów, który seryjne odznacza się mocą 510 KM. Dzięki specjalistom z Hamanna może teraz dysponować 560 końmi mechanicznymi. Jednocześnie maksymalny moment obrotowy zwiększono o 60 Nm do 685 Nm (wartość dostępna w przedziale 2500-500 obr./min.). Wariant napędzany jednostką Diesla również zyskał dodatkową moc – z 3-litrowego TD V6 Hamann wyciągnął 280 KM i maksymalny moment obrotowy 660 Nm.

Elementy sportowego układu wydechowego wydają z siebie bardzo niski i imponujący dźwięk. Na opony 315/25 R23 nałożono 23-calowe felgi z lekkich stopów. Zastosowano także elektroniczny zestaw Hamanna obniżający nadwozie  (o 40 mm z przodu i 30 mm z tyłu).

Zdjęcia: Hamann Motorsport