MotoNews.pl

Nowe BMW M4 Coupe i BMW M4 Cabrio

02 lutego 2024

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Sport
Marka, model | , ,
BMW-M4-Coupe-Cabrio

Wyższa moc, wyostrzona stylistyka, nowe możliwości indywidualizacji i nowe innowacje cyfrowe: poprzez konsekwentne ulepszanie doświadczenia właściwych dla BMW M osiągów, BMW M GmbH kontynuuje pasmo sukcesów swoich najlepiej sprzedających się modeli w segmencie klasy średniej premium. Teraz nowe BMW M4 Coupe i nowe BMW M4 Cabrio wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd demonstrują swoje motorsportowe geny.

BMW M4 Coupe i BMW M4 Cabrio 2024

Sześciocylindrowy silnik rzędowy z technologią M TwinPower Turbo będzie w przyszłości dostępny w trzech specyfikacjach mocy. Połączenie jednostki napędowej o mocy 353 kW / 480 KM z 6-biegową skrzynią manualną w nowym BMW M4 Coupe jest nadal unikalną ofertą na tle konkurencji. Silnik nowego BMW M4 Competition Coupe generuje moc 375 kW / 510 KM i przenosi ją na drogę za pośrednictwem 8-stopniowej skrzyni M Steptronic z układem Drivelogic. W modelach Coupé i Cabrio z napędem na wszystkie koła skrzynia ta wraz z napędem M xDrive pozwala przełożyć zwiększoną do 390 kW / 530 KM moc silnika na ekscytującą dynamikę jazdy.

BMW M4 Coupe Cabrio 4

BMW M4 Coupe

Dzięki najnowszym modyfikacjom samochody o wysokich osiągach w klasie średniej premium mają idealne warunki do tego, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją popularność na międzynarodowych rynkach i umocnić pozycję lidera w swoim segmencie. Najważniejszym rynkiem sprzedaży BMW M4 Coupé stały się Stany Zjednoczone, a w następnej kolejności Chiny, Niemcy i Wielka Brytania. BMW M4 Cabrio osiąga zdecydowanie najwyższe wyniki sprzedaży w USA. Czteroosobowy samochód z otwieranym dachem jest również bardzo popularny w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zarówno na całym świecie, jak i w każdym z istotnych regionów sprzedaży, modele BMW serii M4 utrzymują pozycję lidera rynku w swoim segmencie z wyraźną przewagą.

Nowe edycje BMW M4 Coupé i BMW M4 Cabrio produkowane będą w zakładach BMW Group w Dingolfing. Wprowadzenie nowych modeli na rynki na całym świecie rozpocznie się wraz ze startem produkcji w marcu 2024 r.

BMW M4 Coupe Cabrio 5

BMW M4 Cabrio

Indywidualne charaktery, typowe osiągi M

Modele BMW M4 charakteryzuje bezkompromisowa dynamika w codziennej jeździe i na torze wyścigowym, co znajduje odzwierciedlenie również w ich stylistyce. Atletyczne proporcje i charakterystyczny dla M design optymalizujący dopływ powietrza chłodzącego i równowagę aerodynamiczną, podkreślają pozycję tych pojazdów jako sportowych samochodów o wysokich osiągach. Duża, pionowo ustawiona atrapa chłodnicy BMW z typowymi dla M ułożonymi poziomo podwójnymi listwami grilla, muskularnie wyrzeźbione nadkola, a także wydatne progi w błyszczącym kolorze czarnym oraz nakładki na pasie przednim i tylnym, wyraźnie wskazują na potencjał dynamiki Coupé i Cabrio.

Ponadto różne warianty modelowe prezentują się jako samochody o indywidualnych charakterach, z których każdy wzbogaca niezwykle sportowe wrażenia z jazdy o unikalne aspekty. Na przykład we wszystkich wariantach modelowych BMW M4 Coupé w standardzie oferowany jest dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive oferuje wyjątkowo ekskluzywną możliwość cieszenia się typowymi osiągami M i jednocześnie jazdą „pod gołym niebem”. Wysokiej jakości panelowy miękki dach łączy w sobie zalety składanego sztywnego dachu z wyglądem klasycznego dachu tekstylnego. Elektryczny mechanizm umożliwia otwarcie lub zamknięcie dachu również podczas jazdy.

BMW M4 Coupe 2024 1

Sześciocylindrowy silnik rzędowy z rozwiązaniami technicznym z motorsportu i nową specyfikacją osiągów

Sześciocylindrowe silniki rzędowe w nowym BMW M4 Coupé i nowym BMW M4 Cabrio łączą w sobie charakterystyczny dla BMW M GmbH wysokoobrotowy charakter z najnowszą odmianą technologii M TwinPower Turbo. Wszystkie warianty 3-litrowego silnika imponują spontanicznym oddawaniem mocy i wysokoobrotowym charakterem aż do najwyższych zakresów. Daje to niepowtarzalną charakterystykę o liniowym przyroście mocy, która od zawsze charakteryzowała samochody BMW M.

Cechy konstrukcyjne silnika zaczerpnięte bezpośrednio z motorsportu obejmują bardzo sztywną beztulejową skrzynię korbową w konstrukcji zamkniętej, lekki kuty wał korbowy i gładzie cylindrów z powłoką stalową wykonaną w technologii natryskiwania łukowego (LDS). Rdzeń głowicy cylindrów wytwarzany w procesie druku 3D ma zoptymalizowany układ kanałów chłodzenia, jakiego nie dałoby się uzyskać przy użyciu konwencjonalnej technologii odlewania metali. Optymalizuje to zarówno masę, jak i chłodzenie silnika. Podobnie jak układ chłodzenia, również układ smarowania opracowany został z myślą o wyzwaniach związanych z jazdą na torze wyścigowym.

BMW M4 Coupe 2024 5

Technologia M TwinPower Turbo obejmuje dwie turbosprężarki mono-scroll, które dostarczają sprężone powietrze odpowiednio do trzech cylindrów każda. Chłodzenie powietrza doładowania dostarczane przez obwód niskotemperaturowy oraz specjalne sprężarki optymalizują wydajność doładowania. Pakiet technologiczny obejmuje również bezpośredni wtrysk benzyny High Precision Injection działający przy maksymalnym ciśnieniu 350 barów, zmienne sterowanie zaworami VALVETRONIC i bezstopniową regulację wałka rozrządu Double VANOS.

Wersja sześciocylindrowego silnika zastosowanego w nowym BMW M4 Competition Coupé z M xDrive i w nowym BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive generuje moc maksymalną podniesioną z 375 kW / 510 KM do 390 kW / 530 KM przy 6250 obr/min. Zmodernizowana jednostka zapewnia maksymalny moment obrotowy 650 Nm w szerszym zakresie od 2750 do 5730 obr/min. Skutkiem tego jest jeszcze mocniejsze, ciągłe oddawanie mocy, co pozwala intensywniej doświadczyć osiągów, szczególnie przy bardzo dynamicznej jeździe. Ta niezwykła charakterystyka mocy realizowana jest poprzez modyfikację sterownika i stanowi kolejny dowód wyjątkowego potencjału sześciocylindrowego silnika rzędowego opracowanego przez BMW M GmbH, który służy również jako baza dla jednostki napędowej stosowanej w wyścigowym BMW M4 GT3.

BMW M4 Coupe 2024 9

Nowe BMW M4 Competition Coupé z M xDrive przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 s, a nowe BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive w 3,7 s. Wszystkie warianty modelowe nowego BMW M4 Coupé i nowego BMW M4 Cabrio mają standardowo prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 250 km/h. Opcjonalny pakiet M Driver pozwala zwiększyć prędkość maksymalną do 290 km/h (do 280 km/h w BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive).

Dostrojony na torze Nürburgring: typowy dla M pakiet technologii silnika, skrzyni biegów i podwozia

6-biegowa skrzynia manualna w nowym BMW M4 Coupé, podobnie jak 8-stopniowa skrzynia M Steptronic z układem Drivelogic stosowana we wszystkich innych wariantach modelu, jest optymalnie dopasowana do charakterystyki pracy danego silnika. Łopatki zmiany biegów na kierownicy umożliwiają spontaniczną ingerencję w wybór przełożeń, a przycisk Drivelogic pozwala na dostosowanie charakterystyki zmiany biegów, umożliwiając różnorodne wrażenia z jazdy.

BMW M4 Coupe 2024 10

Najmocniejsza wersja sześciocylindrowego silnika rzędowego jest również połączona z inteligentnym napędem na wszystkie koła M xDrive, co daje nowemu BMW M4 Competition Coupé z M xDrive i nowemu BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive doskonałą trakcję widoczną w ich parametrach przyspieszenia. Układ M xDrive z przeniesieniem napędu głównie na tylną oś w połączeniu z aktywnym, również w pełni adaptacyjnym mechanizmem różnicowym M, zapewnia typowe dla M właściwości jezdne przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów. W menu Setup kierowca może oprócz trybu podstawowego 4WD wybrać tryb 4WD Sport, w którym na tylne koła trafia większa część momentu obrotowego. Przy wyłączonym układzie DSC dostępny jest również tryb 2WD, w którym napęd przenoszony jest wyłącznie na tył.

Wysoka sztywność skrętna struktury karoserii oraz punktów mocowania zawieszenia tworzą idealne warunki dla doskonałej zwinności i spontanicznej reakcji na polecenia kierownicy. Usztywnienia karoserii sprawiają, że również model z otwieranym dachem oferuje dynamikę, zwinność i precyzję prowadzenia typowe dla samochodów BMW M.

BMW M4 Coupe 2024 11

Specjalna kinematyka i elastokinematyka M osi przedniej z dwuprzegubowymi kolumnami resorującymi i pięciowahaczowej osi tylnej zapewnia typowe dla obu modeli harmonijne połączenie ekstremalnej dynamiki jazdy i zrównoważonego komfortu w codziennej jeździe i na długich trasach. Oferowane w standardzie zawieszenie adaptacyjne M ma trzy charakterystyki umożliwiające indywidualne dostosowanie elektronicznie sterowanych amortyzatorów w menu M Setup. Kolejnymi elementami układu jezdnego jest układ kierowniczy M Servotronic oraz zintegrowany układ hamulcowy zarówno w przypadku standardowego układu hamulcowego M z pływającymi tarczami, jak i opcjonalnym węglowo-ceramicznym układem kierowniczym M.

Integracja wszystkich systemów napędu i układu jezdnego, dopracowana między innymi na Pętli Północnej toru Nürburgring, zapewnia również w codziennej jeździe bardzo dynamiczne, precyzyjnie kontrolowane prowadzenie. Układ dynamicznej kontroli stabilności DSC (Dynamic Stability Control), który oprócz trybu M Dynamic ma również dziesięciostopniową kontrolę trakcji, dostarcza wyjątkowej radości z jazdy na tle konkurencji. Opcjonalna w nowym BMW M4 Coupé i standardowa we wszystkich modelach Competition funkcja kontroli trakcji M pozwala kierowcy stopniowo zmniejszać poziom interwencji, a tym samym ostrożnie zbliżać się do ograniczeń stawianych przez prawa fizyki, na przykład na torze wyścigowym. M Laptimer i M Drift Analyser to kolejne funkcje podkreślające wyczynowy charakter tych modeli jako sportowych samochodów na zamknięte tory wyścigowe.

BMW M4 Coupe 2024 12

Indywidualne rozmiary obręczy kół na osiach, kute obręcze kół M ze stopów lekkich w nowym designie

Różne rozmiary obręczy kół na przedniej i tylnej osi zapewniają doskonałe przenoszenie przeciążeń bocznych podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Nowe BMW M4 Coupé i nowe BMW M4 Competition Coupé są standardowo wyposażone w kute obręcze kół M ze stopów lekkich o średnicy 18 cali na osi przedniej i 19 cali na osi tylnej. Standardowe wyposażenie BMW M4 Competition Coupé z M xDrive i BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive obejmuje kute obręcze kół M ze stopów lekkich o średnicy 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu.

Połączenie 19- i 20-calowych obręczy kół M ze stopów lekkich jest również dostępne jako opcja w nowym BMW M4 Coupé i nowym BMW M4 Competition Coupé. Nowością w gamie wyposażenia dodatkowego we wszystkich wariantach modelowych są kute obręcze kół M ze stopów lekkich w tych wymiarach dostępne w wersji Double Spoke, a teraz po raz pierwszy również w kolorze srebrnym. Ich jasne, błyszczące powierzchnie prezentują się sportowo, a jednocześnie elegancko.

BMW M4 Cabrio 2024 1

Systemy wspomagające kierowcę z konfigurowalnym zakresem funkcji

Niepowtarzalne wrażenia z jazdy to również zasługa stale rozwijanej oferty systemów zautomatyzowanej jazdy i parkowania. Ich zakres funkcji i dostępność wyznaczają wzorzec na tle konkurencji nowego BMW M4 Coupé i nowego BMW M4 Cabrio. Działanie systemów wspomagających kierowcę można zmieniać przyciskiem M Mode na konsoli środkowej, aby dostosować je do danej sytuacji i zapewnić wrażenia z jazdy typowe dla samochodów sportowych o wysokich osiągach. Na przykład w opcjonalnym ustawieniu TRACK przeznaczonym do jazdy na torze wyścigowym wszystkie systemy komfortu i bezpieczeństwa są tymczasowo wyłączone.

Standardowe wyposażenie nowego BMW M4 Coupé i nowego BMW M4 Cabrio obejmuje system Park Distance Control z czujnikami z przodu i z tyłu, regulator prędkości z funkcją hamowania, ostrzeganie przed kolizją czołową z interwencją hamulców, ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu z naprowadzaniem na pas i asystą kierowania ze wspomaganiem kierowania oraz wskazanie ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania. Opcjonalne funkcje w modelach Competition to asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu z automatycznym asystentem ograniczeń prędkości, asystent pasa ruchu i rozpoznawanie sygnalizacji świetlnej, a także aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go jako część systemu asystującego kierowcy Professional. Standardowy asystent parkowania umożliwia automatyczne parkowanie i wyparkowywanie, a także obejmuje asystenta cofania.

BMW M4 Cabrio 2024 5

Nowoczesne akcenty stylistyczne: reflektory w nowej stylistyce, tylne światła z technologią laserową

Reflektory w nowej stylistyce nadają przedniej części nowego BMW M4 Coupé i nowego BMW M4 Cabrio nowoczesny wygląd. Standardowe reflektory diodowe mają teraz bardzo charakterystyczną strukturę i większy zakres funkcji. Światła mijania i drogowe są generowane przez wspólny moduł LED. Dwie pionowe diody LED w kształcie strzałek przejmują funkcje świateł pozycyjnych, świateł dziennych, a także kierunkowskazów. Stylistyka wskazująca na powiązania technologiczne nowych źródeł światła tworzy szlachetny i nowoczesny wygląd.

W wyposażeniu dodatkowym oferowane są też diodowe reflektory adaptacyjne z nieoślepiającymi matrycowymi światłami drogowymi. Można je rozpoznać po niebieskich wstawkach. Mają światła miejskie oraz funkcję doświetlania zakrętów. Aktywacja świateł miejskich zapewnia optymalne oświetlenie poboczy przy niskich prędkościach jazdy na drogach zidentyfikowanych na podstawie danych nawigacyjnych jako teren zabudowany. Światła mijania włączają się dopiero od prędkości 35 km/h. W połączeniu z diodowymi reflektorami adaptacyjnymi oferowane są również lampy M Shadow Line z ciemnymi elementami we wnętrzu klosza.

BMW M4 Cabrio 2024 6

Ponadto diodowe reflektory adaptacyjne oferowane są razem z wizualnie i technologicznie imponującą wersją diodowych lamp tylnych. W nowych edycjach wszystkich modeli BMW M4 dostępne są lampy tylne w technologii laserowej wyróżniające się fascynującym wyglądem. Diody laserowe umieszczone wewnątrz lamp zapewniają równomierną iluminację wiązek włókien szklanych, których filigranowy, trójwymiarowy rysunek uzupełnia tylne światła pozycyjne. Charakterystyczna dla tych modeli wersja innowacyjnej grafiki oświetlenia wykorzystuje technologię, która została po raz pierwszy zaprezentowana w limitowanym do 1000 sztuk modelu specjalnym BMW M4 CSL.

Kolejne subtelne akcenty podkreślające szlachetną elegancję to nowa powierzchnia wokół logo BMW i logo M z tyłu modeli Competition. Podstawa logo BMW jest teraz w błyszczącym kolorze czarnym, a emblemat BMW M GmbH na tylnej klapie ma srebrną obwódkę.

Ekskluzywną opcją w wariantach modelowych nowego BMW M4 Coupé jest opcjonalna grafika M na masce i tylnej klapie pozwalająca na indywidualizację wyglądu zewnętrznego. Kontrastujący lakier podkreśla sportowy charakter dwudrzwiowego modelu i jest dostępny w błyszczącym kolorze czarnym lub błyszczącym czerwonym. W połączeniu z opcjonalnym, dostępnym bez dopłaty stalowym dachem z elektrycznym szyberdachem ma dodatkowy akcent stylistyczny: blaszana część dachu jest lakierowana w błyszczącym kolorze czarnym zamiast w kolorze karoserii.

BMW M4 Cabrio 2024 7

Kokpit samochodu sportowego M, nowe kierownice i listwy ozdobne

W nowej edycji wnętrze modeli o wysokich osiągach wyróżniają się również nowoczesną wyścigową atmosferą. Nowe kierownice i elementy obsługi, a także wysokiej jakości materiały deski rozdzielczej i listew ozdobnych podkreślają ekskluzywny wygląd kokpitu sportowego samochodu M.

Standardowa kierownica skórzana M z przyciskami wielofunkcyjnymi, dwoma przyciskami M i łopatkami zmiany biegów w modelach Competition zapewnia kierowcy jeszcze bardziej intensywne wrażenia z jazdy na torze wyścigowym. Nowy design kierownicy obejmuje spłaszczoną u dołu obręcz i precyzyjnie zmodyfikowane ramiona, a czerwony znacznik na godzinie dwunastej podkreśla jej sportowy charakter. Po raz pierwszy opcjonalnie dostępna jest też kierownica M obita alcantarą utrzymana w tej samej stylistyce i z takim samym zakresem funkcji. Obie wersje kierownicy mają opcjonalnie funkcję podgrzewania.

BMW M4 Cabrio 2024 8

Charakterystyczna dla M stylistyka kokpitu obejmuje również panel obsługi na konsoli środkowej. Oprócz dźwigni lub przełącznika biegów, czerwonego przycisku start/stop i kontrolera BMW iDrive znajduje się tam również przycisk Setup i przycisk M Mode. Za ich pomocą można ustawić indywidualną konfigurację pojazdu i odpowiednio do sytuacji aktywować różne systemy wspomagające kierowcę i wskazania na kokpicie.

Typowe dla M jest również połączenie sportowego stylu i nowoczesnej atmosfery premium we wnętrzu. To zasługa między innymi wysokiej jakości wzornictwa i wykonania materiałów użytych we wnętrzu. Listwy ozdobne na desce rozdzielczej oraz na panelu obsługi i pokrywie uchwytów na napoje są teraz standardowo wykończone w kolorze ciemnego matowego grafitu. W nowym BMW M4 Coupé i nowy BMW M4 Cabrio opcjonalnie oferowane są listwy ozdobne z antracytowego aluminium Rhombicle oraz w nowej wersji porowatego jasnego drewna szlachetnego Fineline. Opcjonalna deska rozdzielcza w wersji Sensatec ma teraz jeszcze bardziej delikatną strukturę powierzchni.

BMW M4 Cabrio 2024 9

Standardowe fotele sportowe M oferują szeroki zakres elektrycznych ustawień, zintegrowane zagłówki i podświetlane oznaczenia. Funkcja pamięci umożliwia zapisanie idealnej pozycji za kierownicą. Wyposażenie standardowe obejmuje ogrzewanie foteli przednich, a opcjonalnie również wentylację foteli. Standardowa tapicerka skórzana Merino jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych, podobnie jak pełna tapicerka skórzana Merino, rozszerzona tapicerka skórzana BMW Individual Merino i pełna tapicerka skórzana BMW Individual Merino.

Opcjonalne podgrzewane karbonowe fotele kubełkowe M, również z pełną regulacją elektryczną, zapewniają optymalne połączenie między kierowcą a samochodem, podobnie jak w samochodach wyścigowych. Łączą w sobie przydatność do jazdy na torze wyścigowym z lekką konstrukcją, luksusowym wykończeniem i wysokim komfortem na długich trasach. Użycie karbonu w elementach konstrukcyjnych siedzisk i oparć oraz otwory w obszarze podparć bocznych i pod zagłówkami daje redukcję masy o 9,6 kg w porównaniu ze standardowymi fotelami sportowymi M.

Ekskluzywną opcją w BMW M4 Competition Cabrio z M xDrive są też nawiewy ogrzewania karku. Regulowany w trzech poziomach nawiew powietrza zapewnia kierowcy i pasażerowi obok przytulne ciepło w okolicy szyi niezależnie od temperatury zewnętrznej, nawet podczas jazdy z otwartym dachem.

BMW M4 Cabrio 2024 10

Zakrzywiony wyświetlacz BMW i nowy BMW Operating System 8.5

Nowe BMW M4 Coupé i nowe BMW M4 Cabrio bardziej niż kiedykolwiek dotąd łączą w sobie ekskluzywny sportowy charakter z zaawansowaną cyfryzacją. Wskazania M na wysokiej rozdzielczości zakrzywionym w stronę kierowcy wyświetlaczu BMW pomagają skupić się na tym, co dzieje się na drodze. W pełni cyfrowy zestaw wyświetlaczy obejmuje wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3 cala za kierownicą oraz wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala.

Zakrzywiony wyświetlacz BMW służy jako ekran dla obecnego systemu BMW iDrive zastosowanego w nowym BMW M4 Coupé i nowym BMW M4 Cabrio. Wyświetlacz i system operacyjny, który obejmuje również inteligentnego asystenta osobistego BMW, a zatem jest zaprojektowany pod kątem obsługi dotykowej i głosowej, jest teraz oparty na BMW Operating System 8.5. Tym samym grafiki M i treści wskazywane na wyświetlaczu kontrolnym uzupełnione zostały o nową formę obsługi standardowej 3-strefowej klimatyzacji automatycznej. Temperaturę, intensywność nawiewu, ogrzewanie foteli i – przy odpowiednim wyposażeniu – ogrzewanie kierownicy można teraz obsługiwać dotykowo w specjalnym punkcie menu w dolnej części wyświetlacza kontrolnego lub za pomocą poleceń głosowych.

BMW M4 Cabrio 2024 11

Postępowi w zakresie obsługi cyfrowej towarzyszy dalsza redukcja liczby przycisków i elementów obsługi w kokpicie oraz nowa stylistyka deski rozdzielczej. Nowe pokrętła na kratkach nawiewu powietrza na środku deski rozdzielczej oraz po stronie kierowcy i pasażera umożliwiają regulację kierunku przepływu powietrza. Ponadto standardowe oświetlenie ambientowe obejmuje teraz także oświetlenie konturowe w panelu centralnych nawiewów powietrza. Podobnie jak oświetlenie przestrzeni na nogi, schowka w przedniej części konsoli środkowej i klamek drzwi kolor i jasność oświetlenia można dostosować do własnych preferencji. Do wyboru jest dziewięć kolorów. Zakres funkcji oświetlenia wnętrza obejmuje również nastrojowe oświetlenie powitalne i pożegnalne, a także sygnały świetlne wskazujące otwarte drzwi i przychodzące połączenia telefoniczne.

Standardowe wyposażenie BMW Live Cockpit Professional obejmuje oparty na chmurze system nawigacyjny BMW Maps. Wyposażenie standardowe zawiera też wyświetlacz BMW Head-Up, który wyświetla istotne podczas jazdy informacje na przedniej szybie w charakterystycznej grafice M, w tym wielokolorowy wskaźnik obrotów, wskaźnik zmiany biegu i widok M View.

BMW M4 Cabrio 2024 12

BMW Live Cockpit Professional oferuje również dwa gniazda USB do transmisji danych i interfejs Wi-Fi, a także integrację smartfonów, która umożliwia między innymi korzystanie z Apple CarPlay® i Android Auto™. Ponadto nowe BMW M4 Coupé i nowe BMW M4 Cabrio wyposażone są standardowo w system telefoniczny z funkcją bezprzewodowego ładowania odpowiednich smartfonów oraz zestaw HiFi obejmujący 10 głośników i wzmacniacz o mocy 205 W.

Możliwości indywidualizacji dzięki pakietowi karbonowych elementów zewnętrznych M, pakietowi M Race Track i częściom BMW M Performance

Do poszczególnych modeli oferowany jest pakiet karbonowych elementów zewnętrznych M pozwalający nadać tym samochodom o wysokich osiągach precyzyjnie zindywidualizowany wygląd. Opcje te jeszcze wyraźniej podkreślają wyścigowy charakter obu modeli. Pakiet karbonowych elementów zewnętrznych M obejmuje wstawki do dużych wlotów powietrza i dyfuzor tylny o charakterystycznym kształcie, a także obudowy lusterek zewnętrznych, a w nowym BMW M4 Coupé dodatkowo spojler tylny z karbonu. Opcjonalny pakiet M Race Track obejmujący karbonowo-ceramiczne hamulce M, karbonowe fotele kubełkowe M dla kierowcy i pasażera obok oraz listwy wewnętrzne z włókna węglowego o wysokim połysku zmniejsza masę pojazdu nawet o 25 kg.

BMW M4 Cabrio 2024 13

Dodatkowe możliwości dopasowania intensywnych wrażeń z jazdy i dynamicznej charyzmy nowych samochodów do osobistego stylu kierowcy oferują przeznaczone do poszczególnych modeli akcesoria BMW M Performance Parts. Gama opcji doposażenia do poszczególnych modeli sięga od elementów zewnętrznych z karbonu i kutych obręczy kół M Performance ze śrubą centralną po dywaniki M Performance i wykończenia kierownicy M Performance do indywidualizacji wnętrza.

Źródło: BMW