MotoNews.pl

Nowe BMW serii 8 Coupe, Cabrio i Gran Coupe

02 lutego 2022

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
2022-BMW-M850i-xDrive-Coupe

Nowe impulsy dla sportowych samochodów BMW w segmencie luksusowym. Nowe BMW serii 8 Coupe, nowe BMW serii 8 Cabrio i nowe BMW serii 8 Gran Coupe z wyrazistymi modyfikacjami stylistyki karoserii i szczegółowymi udoskonaleniami wnętrza. Wyraźny nacisk na osiągi, stylowy wygląd i ekskluzywny charakter w połączeniu ze zoptymalizowaną łącznością. Nowe BMW serii 8 zapowiada kontynuację obecnej ofensywy modelowej marki w segmencie samochodów luksusowych. Limitowana edycja modelu THE 8 X JEFF KOONS jako poruszająca atrakcja nowej edycji.

Nowe BMW serii 8

Dzięki wyrazistym modyfikacjom stylistycznym karoserii i dopracowanemu w wielu szczegółach wnętrzu producent samochodów premium BMW wyostrza profil swoich luksusowych samochodów sportowych. Nowo zaprojektowany przód pojazdu zapewnia równie dynamiczny, co elegancki wygląd, a wszystkie warianty nowego BMW serii 8 Coupé, nowego BMW serii 8 Cabrio i nowego BMW serii 8 Gran Coupé są standardowo wyposażone w pakiet sportowy M. W rezultacie również wnętrze zyskuje wygląd jeszcze intensywniej skupiony na radości z jazdy. Komfort obsługi i łączność są zoptymalizowane dzięki powiększonemu wyświetlaczowi kontrolnemu systemu BMW iDrive o przekątnej 12,3 cala.

2022 BMW M850i XDrive Coupe 1

BMW M850i xDrive Coupe

Luksusowe samochody sportowe BMW serii 8 bardziej niż kiedykolwiek reprezentują pasję do inspirujących osiągów i ekskluzywnego stylu. Szczególnie wyrazisty akcent zewnętrzny stanowi atrapa chłodnicy BMW „Iconic Glow”, która jest standardem we wszystkich wariantach modelowych. Wewnątrz luksusową atmosferę tworzy oferowana teraz w standardzie rozszerzona tapicerka BMW Individual ze skóry Merino.

Luksusowy samochód sportowy w trzech wariantach karoserii

Nowe BMW serii 8 kontynuuje aktualną ofensywę modelową marki w segmencie luksusowym w wyjątkowo emocjonalny sposób. Do wyboru są przy tym trzy modele o indywidualnym charakterze. Każdy z nich wyraża fascynujące połączenie sportowego zacięcia i luksusu w niezależnej formie. BMW serii 8 Coupé reprezentuje klasyczny dwudrzwiowy kształt karoserii, nawiązując tym samym do tradycji legendarnych samochodów sportowych marki, które łączą eleganckie linie z dynamicznymi właściwościami jezdnymi. Model BMW serii 8 Coupé został opracowany równolegle z długodystansowym samochodem wyścigowym BMW M8 GTE.

2022 BMW M850i XDrive Coupe 2

BMW serii 8 Cabrio łączy sportowe osiągi z najwyższym poziomem ekskluzywności i szczególnym urokiem radości z jazdy z otwartym dachem. Klasyczny miękki dach tekstylny można otworzyć lub zamknąć całkowicie automatycznie w ciągu 15 sekund za naciśnięciem przycisku.

Serię uzupełnia koncepcja pojazdu, która łączy typową dla BMW dynamikę z wyraźnie większą przestronnością i komfortem na długich trasach. Jako model czterodrzwiowy o wyjątkowo wysokim jak na sportowy samochód poziomie komfortu siedzeń z tyłu BMW serii 8 Gran Coupé zajmuje wyjątkową pozycję w segmencie luksusowym. Jego doskonałe osiągi wynikają z faktu, że jest to jedyny model na tle konkurencji, który wywodzi się bezpośrednio z dwudrzwiowego samochodu sportowego, czyli BMW serii 8 Coupé.

2022 BMW M850i XDrive Coupe 3

Do wyboru trzy silniki, napęd tylny i na wszystkie koła

Nie tylko różnorodność koncepcji pojazdów, ale także technologii napędowych oferuje kilka możliwości doświadczania wyjątkowej dynamiki BMW serii 8 w indywidualny sposób. Do każdego z tych luksusowych samochodów sportowych oferowane są trzy silniki. Na szczycie gamy modelowej znajdują się:

 • BMW M850i xDrive Coupé,
 • BMW M850i xDrive Cabrio
 • oraz BMW M850i xDrive Gran Coupé.

Modele te przenoszą moc silnika V8 o pojemności 4,4 litra i mocy 390 kW (530 KM) na drogę dzięki inteligentnemu napędowi na wszystkie koła.

2022 BMW M850i XDrive Cabrio 1

BMW M850i xDrive Cabrio

Również 3-litrowy 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy w modelach BMW 840i xDrive Coupé, BMW 840i xDrive Cabrio oraz BMW 840i xDrive Gran Coupé przenosi swój moment napędowy na wszystkie cztery koła. Alternatywnie ten silnik o mocy 245 kW (333 KM) można połączyć również z klasycznym napędem tylnym.

Elastyczność, wydajność i niezależna radość z jazdy cechują napęd BMW 840d xDrive Coupé, BMW 840d xDrive Cabrio oraz BMW 840d xDrive Gran Coupé. Ich 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny o pojemności 3,0 l generuje moc 250 kW (340 KM). Spontaniczne dostarczanie mocy, ale także zużycie paliwa i emisja spalin tego turbodoładowanego silnika wysokoprężnego zostały dodatkowo zoptymalizowane dzięki zastosowaniu 48-woltowej technologii mild hybrid.

THE 8 X JEFF KOONS: precyzja, wyrafinowanie i kunszt rzemieślniczy w limitowanej edycji

Stylistyka i dynamika nowego BMW serii 8 fascynują nie tylko na drodze. Dla amerykańskiego artysty Jeffa Koonsa są one źródłem inspiracji do zaprojektowanej przez niego edycji BMW 850i xDrive Gran Coupé, która zostanie zaprezentowana po raz pierwszy 17 lutego 2022 roku. THE 8 X JEFF KOONS jest uosobieniem precyzji, wyrafinowania i rzemieślniczego kunsztu. Wielowarstwowy lakier w jedenastu kolorach zapewnia mu wyrazisty wygląd. Najlepszej jakości skóra i inne szlachetne materiały, nasycone czerwone i niebieskie barwy BMW M GmbH oraz wygrawerowana sygnatura artysty tworzą imponującą atmosferę we wnętrzu.

2022 BMW M850i XDrive Cabrio 5

Jeffa Koonsa i BMW Group łączy partnerstwo, które trwa już ponad dekadę. W 2010 roku artysta zaprojektował BMW M3 GT2 Art Car, który wziął udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Nowy projekt powstał z okazji 50. rocznicy zaangażowania BMW Group w kulturę na całym świecie. Limitowana edycja tego modelu produkowana jest w zakładach BMW Group w Dingolfing. W ten sposób THE 8 X JEFF KOONS staje się wyjątkowo ekskluzywnym połączeniem sztuki i radości z jazdy w luksusowym samochodzie sportowym BMW.

Potężnie wymodelowane powierzchnie i precyzyjnie poprowadzone linie karoserii trzech modeli BMW serii 8 zapewniają sportową elegancję utrzymaną w aktualnej stylistyce marki. Ich wygląd sygnalizuje dynamikę, ekskluzywność i postępową estetykę. Niezależnie od kształtu karoserii BMW serii 8 uosabia niepowtarzalny styl, który robi trwałe wrażenie. Zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek trzeciego wariantu karoserii cała rodzina BMW serii 8 została nagrodzona „Złotą Kierownicą” jako „najpiękniejszy samochód roku” w głosowaniu czytelników zainicjowanym przez „Auto Bild” i „Bild am Sonntag”.

2022 BMW M850i XDrive Cabrio 6

BMW serii 8 Coupé prezentuje się jako nisko zawieszony pojazd o wydłużonej sylwetce i płynnej linii dachu elegancko przechodzącej w potężny tył. Poszerzona część barkowa i szeroki rozstaw kół sygnalizują potencjał dynamiki jazdy tego dwudrzwiowego samochodu. Jego dach, opcjonalnie wykonany z karbonu (CFRP), ma centralne wgłębienie przypominające podwójną krzywiznę znaną z klasycznych samochodów wyścigowych jako „Double Bubble”.

Dzięki mocno przylegającemu miękkiemu dachowi również BMW serii 8 Cabrio wyróżnia się dynamicznymi liniami. Po otwarciu miękki dach układa się płasko w schowku na dach. Przy otwartym dachu widać harmonijne połączenie stylistyki zewnętrznej i wnętrza. Pasażerów otaczają jednolicie zaprojektowane powierzchnie rozciągające się od deski rozdzielczej poprzez górne części boczków drzwi i tylną część kabiny aż po schowek na dach.

Oprócz indywidualnych proporcji wygląd zewnętrzny BMW serii 8 Gran Coupé charakteryzuje się również niezależną stylistyką części bocznych i tyłu. Czterodrzwiowy model ma również rozstaw osi zwiększony w stosunku do BMW serii 8 Coupé o 201 milimetrów do 3023 milimetrów.

Nowo zaprojektowany przód pojazdu, pakiet sportowy M w standardzie

Obszernie zmodyfikowana stylistyka nowego BMW serii 8 Coupé, nowego BMW serii 8 Cabrio i nowego BMW serii 8 Gran Coupé jeszcze intensywniej podkreśla wyczynowy charakter i ekstrawagancki wygląd tych luksusowych samochodów sportowych. Wszystkie warianty modelowe są teraz standardowo wyposażone w pakiet sportowy M. W związku z tym mają zoptymalizowane aerodynamicznie elementy karoserii w pasie przednim i tylnym oraz progi w kolorze karoserii. Duże dolne wloty powietrza z przodu są teraz usztywnione poziomymi poprzeczkami. Wstawka dyfuzora w tylnym zderzaku jest w metalizowanym kolorze Dark Shadow. 19-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke, wyposażone w ogumienie mieszane, uzupełniają teraz jeszcze bardziej sportowy wygląd. Ponadto wyposażenie standardowe obejmuje teraz sportowy układ hamulcowy M z lakierowanymi na niebiesko zaciskami hamulcowymi.

2022 BMW M850i XDrive Gran 1

BMW M850i xDrive Coupe

Również wyjątkowo mocne modele BMW M850i xDrive Coupé, BMW M850i xDrive Cabrio i BMW M850i xDrive Gran Coupé z silnikiem V8 nadal zjeżdżają z linii produkcyjnej z elementami stylistycznymi charakterystycznymi dla modeli M. Ponadto po raz pierwszy zastosowano w nich zoptymalizowane aerodynamicznie lusterka zewnętrzne M o konstrukcji opracowanej pierwotnie wyłącznie do wyczynowych samochodów sportowych serii BMW M8. Dodatkowo strumień powietrza jest teraz jeszcze precyzyjniej kierowany przez spojler przedni, a w nowym BMW M850i xDrive Coupé także przez spojler tylny M. Ponadto wyposażenie standardowe trzech topowych modeli obejmuje szczególnie wydajną wersję sportowego układu hamulcowego M, sportowy mechanizm różnicowy M oraz 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Y Spoke z ogumieniem mieszanym. Te elementy wyposażenia są również zawarte w opcjonalnym pakiecie sportowym M Pro do sześciocylindrowych modeli nowego BMW serii 8.

Ponadto, podobnie jak nowy pakiet M Performance do modeli ośmiocylindrowych, obejmuje on błyszczące elementy M Shadow Line o rozszerzonym zakresie, zaciski hamulcowe w kolorze czarnym, dostępne po raz pierwszy lampy M Shadow Line z ciemnymi wstawkami oraz czarny spojler tylny M w BMW serii 8 Coupé.

2022 BMW M850i XDrive Gran 2

Z okazji 50. rocznicy powstania BMW M GmbH we wszystkich modelach nowego BMW serii 8 oferowana jest również opcja, która sygnalizuje szczególny związek z tradycyjnym zamiłowaniem do sportów motorowych. Na życzenie wszystkie modele nowego BMW serii 8 zamiast zwykłych plakietek BMW otrzymują klasyczne logo BMW Motorsport na masce, klapie tylnej i dekielkach obręczy kół. Plakietka rocznicowa z przesuniętymi względem siebie półokręgami w kolorze niebieskim, fioletowym i czerwonym przypomina oryginalny znak towarowy BMW M GmbH, który został po raz pierwszy użyty w samochodach wyścigowych w 1973 roku.

Atrapa chłodnicy BMW z podświetlanym obramowaniem, nowe lakiery

Standardowym wyposażeniem luksusowych samochodów sportowych są diodowe reflektory adaptacyjne ze zmiennym rozkładem światła, adaptacyjne światła skrętne oraz nieoślepiający asystent świateł drogowych BMW Selective Beam. W wyposażeniu dodatkowym oferowane są światła laserowe BMW o wyjątkowo dużym zasięgu świateł drogowych. Ponadto z przodu wszystkich modeli nowego BMW serii 8 wyrazisty akcent stanowi teraz umieszczona między reflektorami atrapa chłodnicy BMW. Standardowo wykonana jest jako atrapa chłodnicy BMW „Iconic Glow”. Oświetlenie kaskadowe obu połówek atrapy chłodnicy tworzy szczególnie ekstrawagancki wyraz w widoku z przodu nowego BMW serii 8. Oświetlenie włącza się już w momencie otwarcia pojazdu i może być włączane lub wyłączane ręcznie przez kierowcę.

Ponadto charakterystyczny dla marki wlot powietrza chłodzącego ma nowo zaprojektowane listwy grilla o wyrazistym profilu w kształcie litery U. Logo M na atrapie chłodnicy BMW w modelach BMW M850i xDrive Coupé, BMW M850i xDrive Cabrio i BMW M850i xDrive Gran Coupé wskazuje na przynależność do rodziny modeli BMW M oraz na osiągi umieszczonego za grillem atrapy chłodnicy silnika V8.

2022 BMW M850i XDrive Gran 6

Luksusowe samochody sportowe oferowane są w czterech nowych kolorach lakieru. Lakiery metalizowane w kolorze szarym Skyscraper, zieleni San Remo, niebieskim Portimao M i mroźnego niebieskiego tanzanitu BMW Individual tworzą dodatkowe możliwości indywidualnego podkreślenia nowoczesnego języka stylistycznego karoserii.

Ponadto do modeli nowego BMW serii 8 oferowane są dodatkowe wersje dostępnych opcjonalnie 20-calowych obręczy kół M ze stopów lekkich. W ofercie oryginalnych akcesoriów BMW dostępne są również nowe 20-calowe obręcze kół M Performance ze stopów lekkich do ośmiocylindrowych modeli tej serii.

Przy projektowaniu wnętrza modeli BMW serii 8 osiągnięto wyjątkową równowagę między dynamiką zorientowaną na kierowcę a ekskluzywną elegancją. Ogólna atmosfera wnętrza charakteryzuje się radością z jazdy, nowoczesną estetyką i indywidualnym luksusem. Wnętrze charakteryzują linie skierowane do przodu. Są one dodatkowo podkreślone przez standardowe oświetlenie ambientowe, które w stylowy sposób oświetla kontury deski rozdzielczej i górne części boczków drzwi.

2022 BMW M850i XDrive Gran 7

Kierownica skórzana M z przyciskami wielofunkcyjnymi i łopatkami zmiany biegów 8-stopniowej sportowej skrzyni Steptronic stanowi teraz wyposażenie standardowe wszystkich modeli nowego BMW serii 8. W BMW M850i xDrive Coupé, BMW M850i xDrive Cabrio oraz BMW M850i xDrive Gran Coupé kierownica skórzana M ma charakterystyczny dla danego modelu wzór środkowego ramienia oraz ozdobne szwy w kolorach BMW M GmbH. Do wyraźnie sportowej atmosfery przyczynia się również szeroka konsola środkowa, która unosi się w stronę deski rozdzielczej, wyraźnie oddzielając strefę kierowcy i pasażera.

W BMW serii 8 Coupé, podobnie jak w BMW serii 8 Cabrio, są dwa siedzenia tylne o wyraźnym charakterze indywidualnych foteli. Drugi rząd BMW serii 8 Gran Coupé oferuje nie tylko wyjątkowo dużo miejsca na nogi, ale dodatkowo pomiędzy dwoma zewnętrznymi fotelami o wyraźnych konturach ze zintegrowanymi zagłówkami znajduje się trzeci fotel z pełnowartościowym systemem pasów bezpieczeństwa, który może być wykorzystywany podczas krótkich podróży. Oznacza to, że ten czterodrzwiowy, luksusowy samochód sportowy został zaprojektowany jako samochód 4+1-osobowy. Jego wyposażenie standardowe obejmuje teraz także 4-strefową klimatyzację automatyczną z oddzielną regulacją temperatury i nawiewu powietrza z tyłu.

2022 BMW M850i XDrive Gran 8

Fotele wielofunkcyjne i rozszerzona tapicerka BMW Individual ze skóry Merino teraz w standardzie we wszystkich wariantach modelowych

Pakiet sportowy M, który jest standardem we wszystkich modelach nowego BMW serii 8, nadaje również wnętrzu charakter ukierunkowany na skoncentrowaną radość z jazdy. Oprócz kierownicy skórzanej M przyczynia się do tego antracytowa podsufitka M, pedały M ze stali szlachetnej, podnóżek kierowcy M oraz specjalne dywaniki. Podświetlane listwy progowe i wyświetlacz na zestawie wskaźników wskazują oznaczenie modelu „M850i” lub logo M. W połączeniu z pakietem sportowym M Pro do modeli sześciocylindrowych oraz pakietem M Performance do modeli ośmiocylindrowych stylistykę wnętrza uzupełniają czarne pasy bezpieczeństwa z paskami akcentowymi w kolorach BMW M GmbH.

Ponadto wyposażenie standardowe sześciocylindrowych wariantów modelowych zostało poszerzone o fotele wielofunkcyjne, które wcześniej były standardem tylko w BMW M 850i xDrive Coupé, BMW M 850i xDrive Cabrio i BMW M 850i xDrive Gran Coupé. Fotele wielofunkcyjne charakteryzują się zarówno doskonałym podparciem bocznym podczas dynamicznego pokonywania zakrętów, jak i wysokim poziomem komfortu na długich trasach. Ich zakres funkcji obejmuje podparcie lędźwiowe. Zagłówki są wizualnie zintegrowane z oparciami, a w razie potrzeby ich wysokość i głębokość można regulować. Regulacja pozycji siedzenia, szerokości oparcia i podparcia ud odbywa się elektrycznie. Do wyposażenia standardowego należy również funkcja pamięci foteli przednich.

2022 BMW M850i XDrive Gran 9

Fotele wielofunkcyjne połączone są z rozszerzoną tapicerką BMW Individual ze skóry Merino. Oferowana jest ona w różnych kolorach, w tym w szczególnie stylowych wersjach dwukolorowych. Oprócz tego również powierzchnie deski rozdzielczej i górne części boczków drzwi są standardowo obite skórą.

Harmonijnie dopasowane są również galwanizowane powierzchnie obramowań bocznych nawiewów powietrza i listwy akcentowe przy klamkach drzwi. Klamki drzwi w postaci zamkniętych elementów są dzięki temu bardzo stylowo wkomponowane. W związku z tym we wszystkich modelach BMW serii 8 zintegrowane w górnej części boczków drzwi przyciski elektrycznych podnośników szyb, zamków drzwi i funkcji pamięci foteli mają teraz również galwanizowane powierzchnie.

BMW Live Cockpit Professional teraz z wyświetlaczem kontrolnym powiększonym do 12,3 cala

Wyposażenie standardowe nowego BMW serii 8 Coupé, nowego BMW serii 8 Cabrio i nowego BMW serii 8 Gran Coupé obejmuje BMW Live Cockpit Professional. Jego w pełni cyfrowy zestaw ekranów składa się z zestawu wskaźników za kierownicą o przekątnej 12,3 cala i wyświetlacza kontrolnego, którego przekątna wzrosła teraz z 10,25 do 12,3 cala. Funkcja dotykowa dużego monitora pokładowego umożliwia bardzo szybką, wygodną i intuicyjną obsługę wielu funkcji pojazdu.

2022 BMW M850i XDrive Gran 10

BMW Live Cockpit Professional obejmuje między innymi system nawigacyjny online BMW Maps, inteligentnego asystenta osobistego BMW, wyświetlacz BMW Head-Up, bezprzewodową integrację smartfonów poprzez Wi-Fi oraz system multimedialny. Ponadto wyposażenie standardowe obejmujące zestaw głośnikowy Hi-Fi, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym, kluczyk BMW z wyświetlaczem i dostęp komfortowy podkreśla równie luksusowy, co postępowy charakter modeli nowego BMW serii 8.

Bogata jest również oferta standardowych i opcjonalnych systemów do zautomatyzowanej jazdy i parkowania. Nowe BMW serii 8 jest standardowo wyposażone w system asystujący kierowcy, w tym ostrzeganie przed kolizją czołową, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu i ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, a także we wskazanie ograniczeń prędkości i zakazów wyprzedzania. Oferowany również w standardzie asystent parkowania obejmuje kamerę cofania, funkcję Active PDC oraz asystenta cofania. W wyposażeniu dodatkowym oferowany jest między innymi system asystujący kierowcy Professional, którego zakres funkcji obejmuje również aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go i rozpoznawaniem sygnalizacji świetlnej oraz automatycznego asystenta ograniczeń prędkości, a także asystenta kierowania i prowadzenia po pasie ruchu.

Zużycie paliwa i emisja CO2 w cyklu mieszanym

 • BMW M850i xDrive Coupé: 10,8-10,6 l/100 km | 247-242 g/km
 • BMW M850i xDrive Cabrio: 10,9-10,8 l/100 km | 248-246 g/km
 • BMW M850i xDrive Gran Coupé: 11,0-10,8 l/100 km | 252-246 g/km
 • BMW 840i xDrive Coupé: 8,8-8,5 l/100 km | 201-195 g/km
 • BMW 840i xDrive Cabrio: 9,0-8,7 l/100 km | 205-199 g/km
 • BMW 840i xDrive Gran Coupé: 9,0-8,6 l/100 km | 207-197g/km
 • BMW 840i xDrive Coupé: 8,3-8,0 l/100 km | 191-183 g/km
 • BMW 840i xDrive Cabrio: 8,5-8,2 l/100 km | 195-188 g/km
 • BMW 840i xDrive Gran Coupé: 8,6-8,2 l/100 km | 197-186 g/km
 • BMW 840d xDrive Coupé: 6,5-6,2 l/100 km | 169-163 g/km
 • BMW 840d xDrive Cabrio: 6,6-6,4 l/100 km | 174-168 g/km
 • BMW 840d xDrive Gran Coupé: 6,7-6,4 l/100 km | 177-167 g/km
Zdjęcia: BMW