MotoNews.pl

Toyota i Tesla stworzą model RAV4 z napędem elektrycznym

19 lipca 2010

Marka, model | ,
Toyota RAV4 2011 1

Tesla i Toyota Motor Corporation potwierdziły w piątek, że podpisały umowę inicjującą pracę nad elektryczną wersją modelu RAV4 – zamiar ten ogłosili już w maju Elon Musk (założyciel i dyrektor generalny Tesli) i Akio Toyoda (prezes koncernu Toyota). Firmy chcą zacząć sprzedawać elektrycznego RAV4 w Stanach Zjednoczonych już w 2012 roku.

Oba przedsiębiorstwa uzgodniły, że najpierw stworzą prototypy pojazdu łączącego nadwozie Toyoty RAV4 z napędem elektrycznym Tesli. Tesla planuje wyprodukowanie i dostarczenie Toyocie całej floty pojazdów testowych jeszcze w tym roku. Powstał już pierwszy prototyp, który właśnie jest sprawdzany w warunkach drogowych.

W maju Tesla i Toyota Motor Corporation ogłosiły, że zamierzają współpracować przy stworzeniu pojazdów elektrycznych, części do nich, oraz służącego im systemu produkcyjnego i zaplecza inżynieryjnego. Tesla pragnie skorzystać z wiedzy Toyoty z zakresu inżynierii i produkcji, a Toyota chce pozyskać know-how Tesli z zakresu technologii napędów elektrycznych, szybkiego podejmowania decyzji i elastyczności rynkowej.

Zdjęcia: Toyota