MotoNews.pl

Mercedes klasy S po japońsku

19 lipca 2010

Kategoria | Tuning
Wald Mercedes klasa S 11

Wald International to japońska firma tuningowa, która upodobała sobie modele europejskie. Tym razem pod nazwą jej najnowszego produktu Black Bison Edition (a właściwie udoskonalonej wersji oferowanego już pakietu zmian) kryje się najnowsza generacja Mercedesa klasy S. Zdaje się, że japońscy tunerzy skupili się głównie na zmianie wyglądu nadwozia niemieckiej limuzyny. Patrząc na zdjęcia można jednak śmiało stwierdzić, że była to słuszna decyzja, bo nowe elementy zwrócą uwagę nie tylko miłośników tuningu, lecz także zwykłych przechodniów na ulicy.

Mercedes klasy S według Wald International posiada nowy zderzak przedni z większymi wlotami powietrza, nowe światła przeciwmgielne wykonane w technologii LED, nieco poszerzone nadkola i nowe fartuchy boczne. Kratkę atrapy chłodnicy i ramki świateł przeciwmgielnych wykończono czarnym lakierem. W tyle znajdziemy także nowy zderzak ze zintegrowanym dyfuzorem i spojler na pokrywie bagażnika. Opcjonalnie klient może także zamówić specjalny ornament umieszczony na tylnej szybie.

W ramach Black Bison Edition możemy także spodziewać się 22-calowych, czarnych felg i specjalnego układu wydechowego. Kształt i wygląd końcówek tego układu został zainspirowany elementami znanymi z modelu Lexus IS-F.

Zdjęcia: Wald International