MotoNews.pl

Nowe Renault Twingo R.S.

16 lutego 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Twingo RS 5

Początek 2012 roku to moment wejścia do sprzedaży nowego Renault Twingo, a na wiosnę Renault Sport wypuści na rynek nowe Twingo R.S. oraz model Gordini R.S. Nowe Twingo R.S. pojawi się w salonach dilerskich w połowie marca. Będzie się wyróżniać sportową interpretacją nowej stylistyki Renault, której charakterystycznymi elementami będą m.in. atrapa chłodnicy o dynamicznym kształcie z czterema reflektorami i przedni zderzak z listwą w stylu F1. Typowy dla tej edycji żółty lakier nadwozia będzie dostępny jako wyposażenie opcjonalne od końca maja tego roku. W tyle pojazdu znajdzie się spojler na pokrywie bagażnika i specjalny zderzak z dyfuzorem oraz aerodynamiczne poszerzenia nadkoli. Dostępny będzie również pakiet Design Pack, w skład którego wchodzić będą: obudowy lusterek bocznych w kolorze szarym, listwa w stylu F1 i spojler R.S. oraz chromowane elementy wokół świateł przeciwmgielnych. Klienci będą mogli także zamówić 16-calowe obręcze Emotion z plakietkami R.S. w środkowej części.

We wnętrzu nowego Twingo R.S. znajdziemy tapicerkę z ozdobnymi, żółtymi szwami i czarne, błyszczące wstawki na desce rozdzielczej, konsoli radioodbiornika i obudowie obrotomierza. Kabinę wyposażono także w funkcjonalny, pokładowy system pomiarowy R.S. Monitor.

Nowe Twingo R.S. napędza 1,6-litrowy silnik R.S. o mocy 133 KM/98 kW i maksymalnym momencie obrotowym 160 Nm dostępnym przy 4400 obr./min. Pojazd emituje 150 g CO2 na kilometr i zużywa 6,5 l paliwa na 100 km. Standardowo występuje z zawieszeniem Sport, opcjonalnie można zamówić obniżone o 4 mm zawieszenie Cup gwarantujące świetne osiągi podczas jazdy na torze. Układ hamulcowy zaopatrzono w tarcze o średnicy 280 mm z przodu i 240 mm z tyłu.

Nowe Twingo Gordini R.S. będzie posiadać wszystkie elementy, za które je cenimy: 17-calowe, czarne obręcze, skórzaną tapicerkę i automatyczną klimatyzację we wnętrzu, niebieskie nadwozie z białymi pasami. Nowością będzie możliwość zamówienia szarych wykończeń w kabinie.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM