MotoNews.pl

Wiemy, jak wygląda wnętrze koncepcyjnego Opla GTC Paris

26 września 2010

Marka, model | ,
Wiemy, jak wygląda wnętrze koncepcyjnego Opla GTC Paris

Niedawno przedstawialiśmy pierwsze zdjęcia koncepcyjnego pojazdu GTC Paris, który w tym tygodniu zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w stolicy Francji, a teraz Opel zaprezentował, jak model będzie wyglądał we wnętrzu.

Wystrój kabiny nawiązuje do stylu, w jakim zaprojektowano nadwozie GTC Paris. Dominują w niej zamaszyste linie i kształty oraz użyte w śmiały i unikalny sposób materiały wykończeniowe. Z przodu zastosowano efekt kontrastu – fotel kierowcy jest czerwony z czarnymi akcentami, a fotel pasażera z przodu czarny z czerwonymi detalami. Każdy z przednich foteli kubełkowych został wykonany specjalnie dla konceptu GTX Paris i wyróżnia się konturami o agresywnej linii pasującymi do sportowego charakteru auta. Na oparciu każdego z foteli umieszczono logo GTC Paris z tytanowymi, połyskującymi literkami, będącymi odzwierciedleniem elementów stylistycznych na wstawkach z włókna węglowego, które znajdują się na przednich kołach konceptu.

Mała, sportowa kierownica obita czarną skórą została ozdobiona metalowymi intarsjami, a na desce rozdzielczej powtarzają się motywy „skrzydła” i „klingi.

Zespół projektantów Opla do wykończenia foteli użył mikrofibry i skóry, teksturowanego czarnego materiału na panelu wskaźników oraz pluszowej wykładziny na podłodze kabiny.

Opel GTC Paris ma być wskazówką dotyczącą tego, czego możemy się spodziewać po nowej, 3-drzwiowej Astrze, która także zostanie zaprezentowana w Paryżu, 30 września.

Zdjęcia: Opel