Ford Transit Custom wyróżniony przez Euro NCAP

Ford Transit Custom wyróżniony przez Euro NCAP30.10.2021
Ford Transit Custom został uhonorowany przez niezależny instytut ds. bezpieczeństwa Euro NCAP złotą nagrodą w uznaniu za zaawansowane technologie wspomagające kierowcę.

Ford Transit Custom – najlepiej sprzedający się europejski model dostawczy w segmencie samochodów użytkowych do 1 tony – otrzymał w ocenie niezależnego instytutu ds. bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP najwyższe wyróżnienie Gold, w uznaniu dla stopnia zaawansowania systemów wspomagających kierowcę.

Nowe wyróżnienie sprawia, że Ford jest jedynym producentem samochodów dostawczych z oceną Gold zarówno w segmencie 1- jak i 2-tonowych pojazdów użytkowych, po otrzymaniu w zeszłym roku statusu Gold przez większego Forda Transita. Ford jest obecnie jedynym producentem posiadającym w swojej ofercie więcej niż jeden samochód dostawczy z oceną Gold, przy czym Transit otrzymał najwyższe noty spośród wszystkich testowanych pojazdów.

Ford

– Bezpieczeństwo kierowców jest najwyższym priorytetem dla nas i dla naszych klientów, dlatego projektujemy nasze samochody dostawcze tak, aby pomóc każdej firmie chronić swoich pracowników i zapobiegać wypadkom na drodze – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny działu pojazdów użytkowych w Ford of Europe. – Cieszę się z uznania przez Euro NCAP naszej pozycji lidera w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów dostawczych. Wykorzystujemy każdą okazję, aby podnieść wartość firm naszych klientów – dodał Schep.

Złota ocena Transita Custom wynika z podwyższonej specyfikacji elementów bezpieczeństwa, w tym ze standaryzacji na początku tego roku systemu Seat Belt Reminder.

Ford
Cyfrowe lusterko wsteczne Forda

Inne udoskonalenia, które pojawią się w modelu Transit Custom na początku 2022 r., obejmują nowe cyfrowe lusterko wsteczne, które oferuje dwukrotnie większe pole widzenia niż konwencjonalne lusterko, co ułatwi jazdę kierowcom vanów, pojazdów z podwójną kabiną i autobusów typu shuttle, w których widoczność do tyłu jest często ograniczona. Klienci samochodów dostawczych mogą teraz korzystać z podświetlanych diodami LED prowadnic dachowych ułatwiających mocowanie ładunku oraz praktycznej opcji podwójnej podłogi w przestrzeni ładunkowej z szufladami pod podłogą, pasującej do pojazdów z krótkim i długim rozstawem osi. Do palety kolorów dołącza nowy, stylowy lakier Grey Matter.

Ford
Ford Transit Custom Grey Matter

Ford wprowadza również nowy, 150-konny wariant sprawdzonego 2,0-litrowego silnika wysokoprężnego EcoBlue, który pojawi się w ofercie modeli Transit Custom kombi, Tourneo Custom i Transit Nugget. Nowy silnik jest dostępny z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Może również współpracować z 48-woltowym układem hybrydowym Forda typu mild hybrid, który pozwala zmniejszyć zużycie paliwa w mieście nawet o 5,9%.

Dostawczy Transit Custom van i siostrzany, osobowy model Tourneo Custom osiągnęły wspólnie w tym roku w Europie status najlepiej sprzedających się pojazdów Forda, z liczbą 117 014 rejestracji w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku.

Źródło: Ford