Polska premiera elektrycznego Forda Explorera na Kongresie Nowej Mobilności

Polska premiera elektrycznego Forda Explorera na Kongresie Nowej Mobilności18.09.2023
Ford Polska już wkrótce zaprezentuje zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Forda Explorera wszystkim entuzjastom samochodów elektrycznych. Polska premiera modelu odbędzie się na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi.

Ford Polska już wkrótce zaprezentuje zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Forda Explorera wszystkim entuzjastom samochodów elektrycznych. Polska premiera modelu odbędzie się na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi.

Kongres Nowej Mobilności został wybrany jako miejsce tej wyjątkowej premiery ze względu na swoją rolę centrum nowej mobilności w Polsce. To miejsce, gdzie spotykają się eksperci, innowatorzy i entuzjaści technologii, aby dyskutować o przyszłości transportu. Ford jest partnerem tego wydarzenia, które jest idealnym kontekstem dla pierwszej w Polsce prezentacji elektrycznego Explorera.

Ford Explorer EV

Premiera odbędzie się pierwszego dnia kongresu, 26. września, o godzinie 12:00

Ford prezentując zupełnie nowego, elektrycznego Explorera po raz pierwszy w Polsce wraz z nim pokaże nowe, ekscytujące technologie. Drugi elektryczny SUV Forda wyróżnia się bowiem niezwykłym designem nawiązującym do amerykańskich korzeni marki, ale ma w sobie także ogrom nowych technologii.

Premiera będzie doskonałą okazją, by pierwszy raz na żywo zobaczyć 15-calowy ruchomy wyświetlacz dotykowy SYNC Move czy 17-litrową konsolę między kierowcą a pasażerem, która może pomieścić pełnowymiarowy, 15-calowy laptop.

Ford Explorer EV

Nowy standard wyznacza także ultranowoczesne wnętrze z wyprofilowanymi sportowymi fotelami czy podświetlany soundbar. W pełni elektryczny Explorer to także zupełnie nowe technologie dla bezpieczeństwa podróżujących.

Po raz pierwszy w europejskim modelu Forda systemy wspomagania kierowcy obejmują bowiem asystenta zmiany pasa ruchu, który przejmuje płynną i bezpieczną zmianę pasa ruchu po uruchomieniu kierunkowskazu oraz asystenta bezpiecznego opuszczania wnętrza, który przed otwarciem drzwi ostrzega o zbliżającym się jednośladzie lub innym pojeździe. Nowy Explorer EV to także możliwość szybkiego ładowania samochodu – od 10 do 80 procent pojemności baterii w ciągu 25 minut.

Ford Explorer EV

– Premiera nowego Forda Explorera to dla nas jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku. Samochód nie tylko ma doskonałe proporcje, ale też robi wrażenie pod względem wyglądu, materiałów i technologii, dlatego nie możemy doczekać się, aby pokazać go szerszej publiczności. Kongres Nowej Mobilności jest do tego idealną okazją, ponieważ jest to wydarzenie dotyczące trendów wyznaczających przyszłość, podobnie jak nasz nowy elektryczny samochód – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Źródło: Ford