Ford Performance zaprezentował akcesoria i pakiety stylistyczne dla Mustanga, Bronco i Rangera

Ford Performance zaprezentował akcesoria i pakiety stylistyczne dla Mustanga, Bronco i Rangera13.11.2023
Ford Performance Parts zaprezentował podczas tegorocznych targów SEMA w Los Angeles koncepcyjne pakiety dodatków do personalizacji, które pojawią się w ofercie od 2024 roku.

To pierwsza odsłona nadchodzących trendów tuningowych prezentująca, w jaki sposób właściciele będą mogli przeobrazić swój samochód Forda w wizytówkę, odzwierciedlającą ich własny styl i pasję do motoryzacji.

„Klienci Forda uwielbiają zmieniać osiągi i wygląd swoich pojazdów, zwłaszcza Mustanga, Bronco i Rangera” – powiedział Mark Wilson, menedżer ds. personalizacji pojazdów w Ford North America. „Pakiety części Ford Performance, które wprowadzamy na rynek, łączą najnowsze trendy w projektowaniu z akcesoriami z rynku zewnętrznego części zamiennych, zaprojektowanymi do montażu i działania z tymi modelami od razu po rozpakowaniu.”
Ford Bronco Big Bend
Ford Bronco Big Bend

Pakiety opracowane na podstawie opinii klientów, będą oferowane przez stronę internetową Ford Performance Parts lub za pośrednictwem zamówień działów sprzedaży akcesoriów dealerów. Ceny poszczególnych pakietów zostaną opublikowane przed ich wejściem do sprzedaży, a montaż może przeprowadzić dealer Forda lub warsztat posiadający certyfikat ASO.

Ford Bronco Big Bend
Ford Bronco Big Bend

Pakiety dzielą się na cztery kategorie: podniesienie parametrów terenowych, tuning osiągów drogowych, tuning stylistyczny i wyróżniające dodatki grafiki pojazdu.

Pakiety Ford Performance ORV (Off-Road Vehicle) dla Rangera i Bronco

Seria Ford Performance Off-Road Vehicle (ORV) obejmuje gotowe rozwiązania do przeobrażania pick-upów i SUV-ów Forda w jeszcze sprawniejsze pojazdy terenowe.

Ford Ranger ORV
Ford Ranger Off-Road Vehicle (ORV)

Koncepcyjny pakiet Ranger Ford Performance Off-Road skierowany jest do entuzjastów jazdy po bezdrożach. Pakiet dla modeli Ford Ranger XLT i Lariat z rocznika modelowego 2024 z napędem na cztery koła, zwiększa możliwości pick-upa dzięki zestawowi zawieszenia ARB Overland. Nowe przednie i tylne zderzaki z dodatkowymi zaczepami dla wyciągarki pochodzą z ARB, a w zestawie znajdziemy także montowaną pod maską sprężarkę powietrza, oświetlenie SOLIS i 47-litrową lodówkę/zamrażarkę.

Ford Ranger ORV
Ford Ranger Off-Road Vehicle (ORV)

Pakiet koncepcyjny Bronco Ford Performance ORV łączy estetykę z funkcjonalnością i jest dostępny dla każdego Bronco w wersji bazowej, Big Bend, Black Diamond lub Outer Banks z 2,3-litrowym silnikiem EcoBoost i automatyczną lub manualną skrzynią biegów.

Ford Ranger ORV
Ford Ranger Off-Road Vehicle (ORV)

Wszystkie zmiany rozpoczynają się od podniesienia zawieszenia o dwa cale dzięki zawieszeniu Bilstein. Pakiet Bronco zawiera 17-calowe białe felgi i 35-calowe opony, a także inne oprogramowanie 2,3-litrowego silnika. Opcje Ford Performance dla pakietu ORV obejmują układ wydechowy z katalizatorem Borla nie obniżający prześwitu, zaczep z mocowaniem ARB oraz kompresor pod maską.

Pakiety tuningu osiągów drogowych Ford Performance Street dla Mustanga

Nowy pakiet koncepcyjny Ford Mustang FP800S dołącza do pakietu FP700 stworzonego wcześniej przez Ford Performance Parts dla modelu Ford F-150. Zwiększa osiągi na prostej w samochodach ulicznych.

Ford Mustang FP800S
Ford Mustang z pakietem FP800S
Ford Mustang FP800S

Pakiet FP800S może być zamontowany w dowolnym Mustangu GT coupe z rocznika modelowego 2024 i zawiera imponujący układ doładowania 3,0-litrowego silnika szóstej generacji z Whipple (dostępny również niezależnie od pakietu FP800S), zwiększający łączną moc do co najmniej 800 KM.

Aby ułatwić opanowanie tej furii pod maską, która znacznie przerasta moc standardowego Mustanga GT, pakiet FP800S zawiera zestaw do modernizacji półosi Ford Performance oraz zestaw obniżający zawieszenie, dostosowany do jazdy ulicznej.

Ford Mustang FP800S
Ford Mustang z pakietem FP800S
Ford Mustang FP800S

Dostępne opcjonalnie elementy to układ wydechowy Borla Extreme z czterema 5,0-calowymi końcówkami i elementami aerodynamicznymi z włókna węglowego.

Akcesoria Forda do personalizacji Bronco i Bronco Sport

Personalizacja za pomocą akcesoriów Forda daje właścicielom możliwość nadania pojazdowi własnego stylu, w czym pomocna jest grafika i elementy dekoracyjne. Zestaw Bronco Sport Free Wheeling, pierwotnie wprowadzony jako nowoczesna wersja dla popularnych limitowanych wersji Free Wheeling Fordów z lat 70., wykorzystuje elementy grafiki inspirowane zachodem słońca, zarówno dla wnętrza, jak i nadwozia Bronco.

Ford Bronco ORV
Ford Bronco Off-Road Vehicle (ORV)
Ford Bronco ORV

Pakiet Bronco Sport Blue Free Wheeling zmienia charakter tych detali diametralnie i pokazuje właścicielom Fordów, jak znaczną metamorfozę stylu pojazdu można uzyskać dzięki programowi personalizacji akcesoriów.

Ford Bronco czuje się na pustyni, kamienistych szlakach i błotnistych leśnych duktach jak u siebie. Obecnie może się tak czuć również na plaży. Pakiet akcesoriów tuningowych Forda dla Bronco stanowi połączenie stylistycznego tuningu oklein Blue Free Wheeling z większymi zmianami mechanicznymi, dzięki czemu klienci będą mieli wszystko, czego potrzebują do jazdy po plaży i piasku oraz przewiezienia sprzętu do surfowania.

Ford Bronco ORV
Ford Bronco Off-Road Vehicle (ORV)
Ford Bronco ORV

Poza podniesionym o 2 cale zawieszeniem Bilstein, które zostało dostrojone do osiągów Ford Performance, pakiet obejmuje folie i dodatki graficzne w stylu retro, otwierany dach Bimini, orurowanie drzwi oraz lakierowane nadkola i kratkę chłodnicy w wykończeniu znanym z Outer Banks. Zestaw wprowadza beztroski styl, bez którego trudno wyobrazić sobie dzień spędzony na plaży.

Nowe folie winylowe do personalizacji F-150, Mustanga, Bronco i Explorera

Ford oferuje folie i grafiki na pojazdy od ponad dekady, ale teraz poszedł dalej, wprowadzając specjalne folie winylowe w 60 kolorach i trzech różnych wykończeniach (połysk, satyna i mat), w programie Ford Vinyl Wraps. Właściciele kilku modeli będą mogli już od początku 2024 r. skonfigurować online wygląd swojego samochodu osobowego, pick-upa lub SUV-a, aby zobaczyć, jak będzie prezentował się z wybranymi kolorami folii po oklejeniu.

Ford Bronco Sport
Ford Bronco Sport
Ford Bronco Sport

Zespoły inżynierów Forda przygotowały folie winylowe wysokiej jakości i opracowały specjalne techniki montażu, które gwarantują, że oklejenie nie wpłynie na działanie czujników i systemów wspomagających kierowcę. Niezależna sieć specjalistów zajmujących się montażem oklein będzie koordynować prace i dopilnuje, aby zostały zakończone tak szybko, jak to możliwe, zwykle poniżej dwóch tygodni od zamówienia do ukończenia, z czego sam czas udostępnienia samochodu do personalizacji to zaledwie kilka dni.

Ford Bronco Sport
Ford Bronco Sport

Program zostanie wprowadzony w Michigan, na Florydzie, w Teksasie i Kalifornii, a następnie szybko rozszerzony na cały kraj. Będzie on dostępny dla niektórych modeli F-150, Mustang, Bronco i Ford Explorer z nowszych roczników.

Źródło: Ford