StreetKa w planach na rok 2003

StreetKa w planach na rok 200319.03.2001
Po badaniach europejskich kultur młodzieżowych oraz po prześledzeniu trendów panujących w modzie, muzyce i filmie Ford zdecydował się na wprowadzenie do produkcji modelu StreetKa ...

StreetKa w planach na rok 2003 1 Po badaniach europejskich kultur młodzieżowych oraz po prześledzeniu trendów panujących w modzie, muzyce i filmie Ford zdecydował się na wprowadzenie do produkcji modelu StreetKa.

Po raz pierwszy został on zaprezentowany w 2000 roku na autosalonie turyńskim, gdzie od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Samochód ten powstał we współpracy z Pininfariną a do seryjnej produkcji ma wejść w 2003 roku.

StreetKa w planach na rok 2003 2 Ten niewielki kabriolet odznacza się sportową charakterystyką i silnie zaokrąglonym nadwoziem. Uwagę przyciągają takie elementy, jak: 17-calowe, sześcioramienne alufelgi z niskoprofilowymi oponami Pirelli, zmodyfikowane reflektory oraz błotniki i zderzaki o nowym kształcie.

Kabina samochodu została wzmocniona i wyposażona w dwa aluminiowe pałąki ochronne znajdujące się za tylnymi siedzeniami. Bardzo interesująco prezentują się skórzane, sportowe siedzenia i wykonana z przezroczystego tworzywa deska rozdzielcza z aluminiowymi wstawkami.