KA, Puma, Fiesta i Focus w wersjach Futura

KA, Puma, Fiesta i Focus w wersjach Futura28.03.2001
Niedawno Ford zaprezentował drugą już edycję specjalną modeli Ka, Puma, Fiesta i Focus (...) Samochody te spotkają się niewątpliwie z dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku edycje Futura zostały sprzedane w ilości 100 000 szt ...

Niedawno Ford zaprezentował drugą już edycję specjalną modeli Ka, Puma, Fiesta i Focus. W roku 2001 noszą one oznaczenie "Futura2". Samochody te spotkają się niewątpliwie z dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku edycje Futura zostały sprzedane w ilości 100 000 szt.

Najmniejszym modelem z tej specjalnej edycji jest Ford Ka Futura2. Samochód ten wyposażono w zderzaki i lusterka lakierowane w kolorze nadwozia oraz aluminiowe felgi. We wnętrzu odnaleźć można klimatyzację, welurowe dywaniki, deskę rozdzielczą ze srebrnymi wykończeniami, gałkę zmiany biegów obitą skórą i system audio 1000. Mały Ford Ka Futura2 dzięki seryjnie zamontowanym przednim i bocznym poduszkom dla kierowcy i pasażera oraz tylnym zagłówkom zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa biernego. Udogodnieniem dla kierowcy jest regulowany w płaszczyźnie pionowej fotel i hydraulicznie wspomagany układ kierowniczy. Dopełnieniem wyposażenia są szyby atermiczne. Ciekawostką jest fakt, że ten specjalny model Ka jest na rynku niemieckim o ponad 2 tysiące marek tańszy od wersji podstawowej.

Ford Focus
Ford Focus

Kolejny samochód objęty projektem Futura2 to Fiesta. Kupując auto w wersji trzydrzwiowej klient ma do wyboru pomiędzy klimatyzacją lub elektrycznie składanym dachem. Ponadto wyposażenie obejmuje system audio 3000T, cztery koła z lekkich stopów, opony 185-ki (w modelach wyposażonych w silniki benzynowe), obitą skórą gałkę zmiany biegów, fotel kierowcy z możliwością ustawiania w płaszczyźnie pionowej, lakierowane lusterka i welurowe dywaniki. Różnica cenowa między wersją podstawową a specjalną wynosi 2 474 DM na korzyść tej drugiej.

Ford Puma Futura2 napędzany jest 1,6-litrowym silnikiem Zetec SE o mocy 76 kW (103 KM). Kupując ten samochód otrzymać można seryjnie system audio 5000, obręcze z lekkich stopów, skórzane siedzenia, klimatyzację, welurowe dywaniki i specjalne listwy ozdobne - co daje zysk 4 873 DM.

Ostatnim autem jest Focus Futura2, który został wzbogacony o klimatyzację, system audio 4000, aluminiowe felgi, sportowe fotele z przodu, usportowione podwozie, obitą skórą kierownicę i welurowe dywaniki. Dodatkowo na rynku niemieckim klientowi oferowany jest specjalny pakiet wyposażenia. W pakiecie tym otrzymać można gratis wyposażenie wartości 1500 DM. Jeśli przykładowo klient zażyczy sobie lakier metalic, elektrycznie podgrzewane lusterka zewnętrzne, podgrzewaną szybę przednią i pilota do zamka centralnego to wartość dodatkowego wyposażenia wyniesie 1 594 DM, czyli dopłacić trzeba będzie tylko 94 DM.

Dostępny powinien być również Focus Futura2 Telematics, o którym wspominaliśmy już na początku marca tego roku, wyposażony m.in. w system audio 5000 oraz moduł GPS. Samochód ten wyposażony jest w silnik o mocy 75 KM.

Źródło: Ford