Ford Transit zdał test przeprowadzony w Arktyce

Ford Transit zdał test przeprowadzony w Arktyce17.04.2001
Nowy Ford Transit brawurowo przeszedł przeprowadzony w Laponii "Arctic Van Test of 2002". Transit zajął pierwsze miejsce spośród siedmiu testowanych aut z segmentu pojazdów użytkowych.

Ford Transit zdał test przeprowadzony w Arktyce 1 Nowy Ford Transit brawurowo przeszedł przeprowadzony w Laponii "Arctic Van Test of 2002". Transit zajął pierwsze miejsce spośród siedmiu testowanych aut z segmentu pojazdów użytkowych.

"Bardzo się cieszę z tego, że nowy Ford Transit tak wspaniale poradził sobie w tym chłodzie" – wyjaśnia Martin Leach (Vice President Product Development Ford of Europe) "Potwierdza to, że nasz pojazd może być zastosowany jako niezawodne auto użytkowe także w ekstremalnych warunkach."

Test "Artic Van Test" przeprowadzony w Laponii był już ósmym testem zorganizowanym przez wiodące fińskie czasopismo traktujące o pojazdach użytkowych "Auto Tekniikka ja Kuljetus". W przedsięwzięciu brali udział dziennikarze z Finlandii, Norwegii, Szwecji i republik nadbałtyckich.

Udział w teście wziąć mogą wszystkie pojazdy użytkowe średniej wielkości, o przestrzeni bagażowej minimum 6 metrów sześciennych i ogólnej wadze do 3,2 tony. Ford Transit 280S z napędem na przednie koła konkurował z pojazdami VW, Hyundai, Toyota, Mazda, Citroën, Fiat i Peugeot. W arktycznym teście vanów pojazdy musiały pokazać, że radzą sobie także w ekstremalnie niskich temperaturach. Przez pięć dni poddawano je szeregowi egzaminów sprawdzających przydatność w arktycznym klimacie – należały do nich m.in.– odpalenie samochodu "na zimno", próby sterowności i łatwości hamowania na gładkiej nawierzchni. Kandydaci musieli także pokonać trasę liczącą sobie 1700 km po publicznych, pokrytych w większości lodem i śniegiem drogach.

Z testów tych wynikało jasno, że zwycięzcą został nowy Ford Transit, pochwały zebrał przede wszystkim za system hamulcowy i ABS, komfort, jaki zapewnia kierowcy oraz niskie zużycie paliwa.