Ford Fiesta z szachownicą na dachu

Ford Fiesta z szachownicą na dachu26.06.2008
Ford wprowadził na rynek brytyjski nową, limitowaną edycję modelu Fiesta o sportowej charakterystyce i obszernym wyposażeniu. Wyprodukowana w zaledwie 400 egzemplarzach wersja nosi nazwę Zetec S Red...

... i będzie stanowić jedynie 10% wszystkich modeli Zetec S.

Ford Fiesta z szachownicą na dachu 1 Nazwa "red" czyli "czerwony" odnosi się oczywiście do koloru nadwozia. Producent poszedł tu tropem poprzednich wersji specjalnych – jaskrawo żółtego "Anniversary" i jasnozielonego "Celebration", które w zeszłym roku sprzedały się w ciągu zaledwie kilku tygodni od ukazania w salonach sprzedaży.

Ford Fiesta w Wielkiej Brytanii jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się samochodów, w tym roku co miesiąc właścicieli znajduje 42 895 egzemplarzy – to niemal 20% sprzedaży na brytyjskim rynku małych samochodów.

Ford Fiesta z szachownicą na dachu 2 Zetec S Red wyróżnia się jasnoczerwonym nadwoziem z czarno-białą szachownicą na dachu. Tylną szybę przyciemniono, dodano także klika czarnych elementów stylistycznych, takich jak: klamki drzwi, spojler dachowy i uchwyt bagażnika.

Auto porusza się na kołach zaopatrzonych w 16-calowe felgi z lekkich stopów. Pod maską kryje się 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 100 KM.

We wnętrzu uwagę zwrócą na pewno fotele obite skórą w odcieniu hebanu.

Ford Fiesta Zetec S Red kosztuje 13 000 funtów.

Źródło: Newspress