Galaxy i S-MAX numerem 1 w rankingu DEKRy

Galaxy i S-MAX numerem 1 w rankingu DEKRy19.12.2008
Produkowane przez Ford of Europe wielozadaniowe auta najnowszej generacji przekonały do siebie niemiecką agencję rzeczoznawców samochodowych DEKRA e.V. W najnowszym "Raporcie awaryjności 2009" sporządzonym przez DEKRA, ...

...Ford Galaxy i Ford S-MAX nie tylko dowodzą swojej niezawodności, wygrywając w swojej kategorii pojazdów o przebiegu do 50 000 km, ale również zyskują dodatkowe uznanie, będąc pojazdami o najniższej ogólnej liczbie usterek stwierdzonych podczas przeglądów technicznych pojazdów wykonanych przez DEKRA w Niemczech. Godne podziwu wyniki pokazują, że w 96,7 procent wszystkich przetestowanych pojazdów Ford Galaxy i Ford S-MAX nie stwierdzono żadnych usterek. [AKAPIT} Ford Galaxy i Ford S-MAX zostały z powodzeniem wprowadzone na rynek w Europie w 2006 r., zapewniając klientom nowe możliwości wyboru pomiędzy sportowym modelem o konfiguracji foteli 5+2 Fordem S-MAX, a Fordem Galaxy, oferującym pełne wyposażenie w 7 siedzeń. Ford S-MAX zdobył już wiele innych znaczących nagród, w tym tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2007”.

Inne modele z oferty samochodów osobowych Ford of Europe, które zyskały uznanie to Ford Focus i Ford C-MAX, zajmujące drugie miejsca w swoich segmentach. Ford Fiesta i Ford Fusion również zajęły godną uznania trzecią pozycję w grupie małych samochodów osobowych o przebiegu od 100 000 do 150 000 km.

Ranking sporządzany przez agencję DEKRA opiera się na bazie danych opracowanej na podstawie wyników obowiązkowych przeglądów technicznych 15 milionów pojazdów.

Kevin O'Neill, wiceprezes ds. jakości w Ford of Europe, jest zachwycony: – W ciągu ostatnich kilku lat ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć nowe produkty, które będą cieszyć się uznaniem nie tylko za właściwości jezdne, ale również dzięki zapewnieniu klientom długotrwałej, najwyższej niezawodności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników uzyskanych przez Forda, gdyż rankingi DEKRA są wysoko cenione przez przemysł samochodowy oraz klientów.

Źródło: Ford