Ford Focus X-Road - limitowany crosswagon

Ford Focus X-Road - limitowany crosswagon06.04.2009
Na odbywających się właśnie Targach Samochodowych AutoRAI (1-11 kwietnia) w Amsterdamie, w Holandii, Ford zaprezentował wyjątkową wersję Focusa. Ford Focus X-Road to "uterenowiona" wersja Focusa o nadwoziu kombi,...

...a to co ją odróżnia od zwykłego modelu to przede wszystkim specjalny body kit. Dolną część zderzaków, boczne partie nadwozia i krawędzie nadkoli osłonięto czarnymi, nielakierowanymi nakładkami wykonanymi z plastiku, mającymi nadać autu surowego i off-roadowego wyglądu. Kolejnymi elementami przewidzianymi wyłącznie dla Focusa X-Road są seryjnie montowane czarne relingi dachowe, a także wieloramienne, 17-calowe felgi aluminiowe. Ponadto, parafrazując Henry'ego Forda, Focusa X-Road można mieć w każdym kolorze, o ile będzie to srebrny lakier metaliczny o nazwie Moondust Silver.

W wyposażeniu Focusa X-Road znajdziemy takie elementy jak między innymi, dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewana przednia szyba z wmontowanym czujnikiem deszczu, elektrycznie regulowane szyby, tempomat, radioodtwarzacz CD z gniazdem AUX, a także sportowe fotele. Za dodatkowe 500 EUR można zamówić opcję Business Pack, która obejmuje 5-calowy ekran, system nawigacji, gniazdo USB, Bluetooth i system sterowania głosem.

Pod maską auta pracuje silnik benzynowy o pojemności 1.8-litra, który wytwarza moc 125 KM osiąganą ze zwykłej benzyny jak i bio-etanolu, zapewniając tym samym autu bardzo niską emisję CO2 do atmosfery.

Ford Focus X-Road dostępny będzie od połowy czerwca, wyłącznie w Holandii. Ilość egzemplarzy zostanie ograniczona do 300 sztuk, a ich cena zaczynać się będzie od 25 175 EUR brutto.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia Forda Focusa X-Road.

Źródło: World Car Fans, fot. Ford, informacja Moto Target