Ford Mustang - podświetlenie wskaźników

Ford Mustang - podświetlenie wskaźników10.01.2004
Technologia światłowodowa umożliwiła stworzenie zestawu wskaźników o barwie tła dowolnie wybieranej z palety 125 kolorów. Wskaźniki o dowolnie wybieranej barwie – to jeden z kilku wyrobów, jakie Delphi bę-dzie dostarczać do Forda Mustang model 2005 ...

Delphi Corp. (NYSE: DPH) ogłosiła, że – jako pierwszy w branży producent do zabudowy fabrycznej (OEM) – do Forda Mustanga nowej generacji 2005 będzie dostarczać swoje zestawy wskaźników o barwie podświetlenia dowolnie wybieranej z bogatej palety kolorów. To unikalne rozwiązanie pozwala kierowcy dobrać indywidualną kolorystykę zestawu wskaźników według gustu.

Ford Mustang - podświetlenie wskaźników 1 Opracowany przez Delphi zestaw wskaźników może być delikatnie lub mocno oświetlony za pomocą trzech diod elektroluminescencyjnych (LED). Z trzech kolorów diod można uzyskać sześć kombinacji barwnych – a mianowicie kolor zielony, niebieski, fioletowy, biały, pomarańczowy i czerwony. Kombinacje te wstępnie zaprogramowano i można je wybrać z menu na ekranie komputera samochodu. Dzięki opracowanej przez Delphi nowatorskiej technologii polegającej na wykorzystaniu włókien światłowodowych kierowca może mie-szać podstawowe barwy – czerwień, zieleń i błękit na pięciu poziomach intensywności. W ten sposób uzyskuje paletę 125 różnych barw i odcieni podświetlenia zestawu wskaźników.

"Jest to kolejne nowe rozwiązanie techniczne, które Delphi wprowadza na rynek jako pierwszy producent w branży. Z zadowoleniem będziemy dostarczać Fordowi te zestawy, a także inne wyroby w miarę rozwoju naszej działalności w branży elektroniki motoryzacyjnej," mówi Bill Collins, dyrektor Delphi odpowiedzialny za współpracę z Fordem. "Technologia o której mówimy, jest szczególnie interesująca, bowiem stwarza kie-rowcom kolejne możliwości dostosowywania swego pojazdu według gustu do indywidualnych potrzeb."

Ford Mustang - podświetlenie wskaźników 2 Składający się z sześciu przyrządów zestaw, podświetlany na dowolnie wybrany kolor, będzie oferowany jako wyposażenie dodatkowe w Fordach Mustang 2005 w wersji podstawowej i wersji GT. Do nowego Mustanga Delphi będzie także dostarczać cztery inne podzespoły, a mianowicie moduł detekcji pochylenia pojazdu i sygnalizacji wtargnięcia osób niepożądanych, inteligentne (mikroprocesorowe) elektryczne centrum rozdziel-cze, wbudowywany w deskę rozdzielczą wysokiej jakości radioodbiornik z odtwarzaczem CD i zmieniarką na 6 płyt, oraz pasywny system wykrywania nacisku na fotele. Mustang model 2005 pojawi się w salonach w przyszłym roku.

W międzyczasie na stronie internetowej www.fordvehicles.com można obejrzeć nowy zestaw wskaźników prezentowany w formie animowanego wygaszacza ekranu.