Ford zwiększa produkcję w Europie

Ford zwiększa produkcję w Europie29.05.2004
Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na wszystkie modele swoich samochodów, europejski oddział Forda do końca 2004 roku zwiększy produkcję samochodów osobowych i dostawczych o ponad 34.000 sztuk ...

Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na wszystkie modele swoich samochodów, europejski oddział Forda do końca 2004 roku zwiększy produkcję samochodów osobowych i dostawczych o ponad 34.000 sztuk.

Zgodnie z przewidywaniami, wzrost ten spowoduje przekroczenie przez Forda w skali roku poziomu 1.550.000 wyprodukowanych pojazdów, osiągniętego w roku ubiegłym. Już wtedy wynik ten był o 19,000 pojazdów lepszy w porównaniu z produkcją w 2002 roku. Modelami, które w największym stopniu przyczynią się do zwiększenia produkcji w ciągu tego roku będą Ford Focus i Ford Focus C-MAX – ich produkcję planuje się zwiększyć o ponad 11,200 dodatkowych pojazdów. Produkcja Forda Fiesty i Forda Fusion zwiększy się o 7,500 sztuk, natomiast liczba Fordów Mondeo, które zjadą z taśmy produkcyjnej wzrośnie o ponad 5,000 sztuk. Jednocześnie utrzymujący się na wysokim poziomie popyt na samochody dostawcze znajdzie odzwierciedlenie w zwiększeniu produkcji różnych odmian Forda Transita Connect o 7,000 pojazdów. Siedem europejskich fabryk Forda wyprodukuje dodatkowe samochody w dodatkowych godzinach pracy w ciągu weekendów oraz dzięki zwiększeniu normalnej dziennej produkcji pojazdów.

Earl Hesterberg, wiceprezes Ford of Europe ds. sprzedaży i serwisu stwierdził: "Duży popyt na nasze samochody, który zmusił nas do zwiększenia w znaczący sposób produkcji, zdecydowanie potwierdza duży postęp, jaki poczyniliśmy zarówno pod względem atrakcyjności oferowanych modeli, jak i pod względem ogólnych wskaźników ekonomicznych. Wśród modeli najbardziej windujących sprzedaż Forda są obecnie Focus C-MAX, Fiesta oraz Transit Connect. Niezwykle miłą niespodzianką są także bardzo dobre wyniki sprzedaży Forda Focus, uzyskiwane mimo ostrej konkurencji ze strony nowych modeli innych producentów. Zgodnie z planem realizujemy naszą strategię wprowadzenia na rynek 45 nowości w ciągu 5 lat – już niedługo plan ten zostanie w całości zrealizowany i rozpoczniemy kolejny, nowy cykl."