Hybrydowy Ford C-MAX w Europie do 2013

Hybrydowy Ford C-MAX w Europie do 201313.05.2010
Ford wzorem innych producentów postanowił wprowadzić na rynek europejski samochód z napędem hybrydowym. Jeszcze na przełomie 2009/2010 przy okazji prezentacji oszczędnego Focusa ECOnetic, przedstawiciele Forda ...

...ostrożnie wypowiadali się na temat wprowadzenia jednostek hybrydowych w Europie. Dziś już wiadomo, że koncern do 2013 roku zaoferuje swoim klientom taki pojazd.

Hybrydowy Ford C-MAX w Europie do 2013 1 Hybrydowy C-MAX to jeden z 5 modeli Forda, który będzie posiadał napęd mieszany. Samochód będzie produkowany w hiszpańskiej fabryce Forda w Walencji. Inwestycja wymagała wpompowania 27 mln $ by móc przystosować linię produkcyjną do potrzeb montażu pojazdów hybrydowych. Poza modelem C-MAX, napęd wykorzystujący energię elektryczną otrzyma również Focus i Transit Connect. Kolejne modele to jeszcze tajemnica.

Posunięcie Forda ma charakter raczej marketingowy. Ford już teraz oferuje swoim klientom oszczędne wersje swoich pojazdów ze znaczkiem ECOnetic, które są zapewne tańsze w zakupie i utrzymaniu, niż samochody hybrydowe. Jednak moda pozostaje modą, coraz większa grupa klientów zachęcona pro-hybrydową propagandą, skłania się do zakupu pojazdu łączącego tradycyjny silnik z elektrycznym. Nie może dziwić fakt, iż Ford też chce mieć swój udział w tym rynku.

Źródło: Moto Target