Juha Kankkunen w Rajdzie Finlandii?

Juha Kankkunen w Rajdzie Finlandii?22.06.2010
Juha Kankkunen podjął negocjacje, które mają na celu umożliwienie mu startu w Rajdzie Finlandii. Fin zasiadłby wtedy za sterami Forda Focusa WRC RS. Oficjalne ogłoszenie w tej sprawie zostanie przedstawione pod koniec czerwca.

Fin zadebiutował w Rajdzie Finlandii w 1979 roku i wygrał wtedy 3 wyścigi. Ostatni raz Juha wystartował również na terenie swojej ojczyzny, ale prowadził wówczas Hyundaia Accenta WRC i było to w 2002 roku.

Juha Kankkunen: „Byłoby fajnie pojechać obecnymi samochodami WRC, które przecież pod koniec sezonu wychodzą z użycia. Spróbuję pod warunkiem, że te samochody rzeczywiście okażą się proste w prowadzeniu.”

Juha ujawnił, że najbardziej prawdopodobnym pilotem dla niego jest Nicky Grist. Start będzie sponsorowany przez koncern paliwowy Neste. Kankkunen miałby zapewniony co najmniej jeden dzień testów przed samym rajdem.

Staje się powoli tradycją, iż fińscy byli Mistrzowie Świata po zakończeniu swojej kariery ponownie wsiadają do samochodów WRC i startują w swoim domowym rajdzie. Podobną sytuację miał Markku Alen w 2001 gdzie zajął 16 miejsce Fordem Focusem WRC oraz Ari Vatanen, który dwa lata później dojechał Peugeotem 206 WRC na 11 pozycji.

Źródło: WRC Rally, informacja: Moto Target, foto: Ford