Hybrydowy Ford Focus RS

Hybrydowy Ford Focus RS26.07.2010
W prasie motoryzacyjnej pojawiły się spekulacje dotyczące nowej generacji modelu Ford Focus RS. Mówi się, że będzie ona dostępna również w wersji z napędem hybrydowym, noszącej oznaczenia XR, SVT lub ST.

Konkretnie na napęd ten ma składać się benzynowy silnik turbo Ecoboost o pojemności dwóch litrów i mocy 250 KM, który przekazywałby ją na przednią oś. Napęd na tylne koła zapewniałaby jednostka elektryczna gwarantująca wysoki moment obrotowy. W ten sposób nowy Ford Focus RS Hybrid również dysponowałby napędem na wszystkie koła. Inną opcją, jaka pojawia się w plotkach jest 2,5-litrowy silnik benzynowy współpracujący z jednostką elektryczną, o łącznej mocy 191 KM.

W pojeździe będzie oczywiście trzeba zamontować baterię, co z pewnością przysporzy nieco problemu konstruktorom, ponieważ element ten istotnie zmieni wagę samochodu.

Ogólna moc hybrydowej wersji Focusa RS ma być znacznie wyższa od tej, jaką dysponuje aktualna generacja, a jednocześnie zmniejszyć się ma zapotrzebowanie na paliwo i emisja CO2.

Źródło: Ford, Autocar