Więcej modeli Forda z systemem Auto Start-Stop

Więcej modeli Forda z systemem Auto Start-Stop27.12.2010
Popularna technologia Forda pozwalająca oszczędzać paliwo, która wyłącza silnik, gdy pojazd się zatrzymuje, dostępna jest obecnie w kilku modelach Forda w Europie i w modelach Ford Fusion Hybrid i Escape Hybrid w USA.

Wkrótce pojawi się także w konwencjonalnych samochodach, crossoverach i SUVach w Ameryce Północnej.

Nowy, opatentowany system Auto Start-Stop Forda stosowany w silnikach benzynowych pozwala zaoszczędzić ok. 4% paliwa. W niektórych przypadkach, w zależności od wielkości pojazdu i sposobu ich użytkowania, zużycie paliwa może zmniejszyć się nawet o 10%. Ford jest właścicielem aż 244 patentów związanych z tą technologią i zaprezentuje ją na przykładzie pojazdu koncepcyjnego w styczniu, podczas North American International Auto Show.

System Auto Start-Stop wszedł na globalny rynek zaczynając od Europy. Został zaprojektowany tak, by mógł być stosowany zarówno w silnikach benzynowych, jak i diesla i stanowi standardowe wyposażenie europejskich modeli Ford Ka i Mondeo w wersji ECOnetic, a obecnie jest wprowadzany także w modelach C-MAX i Grand C-MAX.

W 2012 zadebiutuje w Ameryce Północnej i będzie montowany w pojazdach z silnikami benzynowymi i ręcznymi lub automatycznymi przekładniami, a także w samochodach wyposażonych w automatyczną, 6-biegową skrzynię dwusprzęgłową. Natomiast już w przyszłym roku w USA dostępne będą modele Escape Hybrid Fusion Hybrid i Lincoln MKZ Hybrid z napędem benzynowo-elektrycznym i systemem Auto Start-Stop.

Źródło: Ford, opracowanie: BM