Nowy Ford Focus wspiera polską naukę

Nowy Ford Focus wspiera polską naukę17.03.2011
Wraz z debiutem nowego Forda Focus firma Ford Polska postanowiła wesprzeć młodych naukowców, studentów oraz entuzjastów nowych technologii ogłaszając konkurs na najbardziej innowacyjne polskie projekty technologiczne.

Wraz z debiutem nowego Forda Focus firma Ford Polska postanowiła wesprzeć młodych naukowców, studentów oraz entuzjastów nowych technologii ogłaszając konkurs na najbardziej innowacyjne polskie projekty technologiczne.

"Nowy Ford Focus jest wyposażony w wiele bardzo przydatnych, wspierających komfort i bezpieczeństwo kierowcy innowacyjnych technologii" – powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Ford Polska Sp. z o.o. " Wiele z nich po raz pierwszy zostanie wykorzystanych w samochodzie klasy kompaktowej. Naturalnym więc jest, że wprowadzając na polski rynek nasz najlepiej sprzedający się model postanowiliśmy wesprzeć młodych naukowców i studentów. Być może któryś z nich pracuje nad rozwiązaniem, które w przyszłości uratuje komuś życie?" – dodał Adam Kołodziejczyk.

Zgłoszenia projektów do konkursu będzie można dokonać za pośrednictwem aplikacji Innowacyjne Projekty (apps.facebook.com/innowacyjne/) zamieszczonej na stronie www.facebook.com/FordPolska. Każdy projekt zostanie poddany głosowaniu fanów Ford Polska na facebooku. Z dziesięciu najwyżej ocenionych projektów komisja konkursowa wybierze trzy najciekawsze. W skład komisji wejdą Redaktor Naczelny miesięcznika Focus, przedstawiciele firm Ford Polska oraz Mindshare Polska. Termin zgłaszania projektów upływa 31 marca.

W dniach 15 kwietnia – 15 maja, Ford Polska wraz z autoryzowanymi dilerami Forda organizuje Miesiąc Technologii, podczas którego będzie można poznać innowacyjne technologie wykorzystane w nowym Fordzie Focus. Po wyborze trzech finałowych projektów, każda osoba, która w tym terminie umówi się i odbędzie jazdę próbną nowym Fordem Focus otrzyma sponsorowaną przez Ford Polska cegiełkę. Tę cegiełkę będzie można przekazać na jeden z trzech finałowych projektów. Suma cegiełek przekazanych na konto każdego z projektów stanowić będzie wysokość jego dofinansowania. Każdy z trzech finałowych projektów może otrzymać wsparcie w wysokości do 30.000 zł.

Źródło: Ford