Nowy Focus zaparkuje i rozpozna za Ciebie znaki

Nowy Focus zaparkuje i rozpozna za Ciebie znaki14.04.2011
Inteligentny odkurzacz, lodówka podłączona do Internetu czy też samochód, który za nas parkuje, to tylko niektóre z produktów wykorzystujących najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. Liderem w takich rozwiązaniach jest branża motoryzacyjna.

Wszystko po to, aby żyło nam się lepiej. Najnowszy Ford Focus nie tylko parkuje, ale i rozpoznaje znaki drogowe. Czym jeszcze może nas zaskoczyć?

Nowy Focus zaparkuje i rozpozna za Ciebie znaki 1 Nowy Ford Focus, jako przedstawiciel samochodów klasy kompakt, reprezentuje sobą najwyższe standardy w obszarze wykorzystania innowacyjnych technologii. Niespotykane dotąd rozwiązania, aż proszą się o zadanie pytania: czy kierowca jest jeszcze potrzebny do tego, aby samochód bezpiecznie jechał?

Dzisiejsze mocno zatłoczone ulice i drogi są dla kierowcy prawdziwym wyzwaniem i źródłem poważnego stresu. - zauważa Gunnar Herrmann, dyrektor odpowiedzialny za globalny pion pojazdów kompaktowych Forda. Nowy Ford Focus wychodzi naprzeciw coraz większym oczekiwaniom swoich klientów, oferując im innowacyjne rozwiązania, które pozwolą ten stres zmniejszyć, poprawiając bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.

Wszystkie egzemplarze nowego Forda Focus wyposażone w kamerę cyfrową zapewniają użytkownikowi połączenie pięciu systemów ułatwiających pracę kierowcy.

Pięć systemów Nowego Forda Focus: [BREAK}

  • system kontroli pasa ruchu,
  • system utrzymywania pojazdu na pasie ruchu,
  • funkcja monitorowania koncentracji kierowcy,
  • system rozpoznawania znaków drogowych,
  • automatyczny przełącznik świateł drogowych.

Nowy Focus zaparkuje i rozpozna za Ciebie znaki 2 Wprowadzone w nowym Focusie innowacje pozwalają na łatwiejsze radzenie sobie z manewrami, które kierowcom na co dzień często sprawiają trudności. Parkowanie między samochodami stojącymi wzdłuż krawężnika jest wyjątkowo łatwe dzięki systemowi wspomagającemu parkowanie. Sygnalizacja pojawienia się innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy pozwala zachować bezpieczeństwo w gęstym ruchu ulicznym a także na autostradach. Inteligentny tempomat umożliwia utrzymywanie zaprogramowanej prędkości oraz bezpiecznej odległości od pojazdów jadących z przodu. Wprowadzony przez Forda ogranicznik prędkości pomaga unikać bezwiednego przekraczania dozwolonej prędkości. Dodając do tego kamerę cofania, bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania pojazdu KeyFree i elektryczny przycisk rozrusznika Ford Power, wlew paliwa Ford EasyFuel, automatycznie włączane reflektory i wycieraczki oraz nowatorską koncepcje oświetlenia wnętrza diodami LED, można śmiało stwierdzić, że nowy Ford Focus jest zdecydowanym liderem rewolucyjnych i innowacyjnych rozwiązań wśród samochodów kompaktowych.

Źródło: Ford