Ford Mustang Shelby GTS

Ford Mustang Shelby GTS22.04.2011
Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku Ford i Shelby przedstawiły nowego Mustanga GTS, następcę modelu GT z lat 2007/2008. Ford Shelby GTS wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych ...

...i będzie tam dostępny z jednym z dwóch silników do wyboru: V6 lub V8. Jednostka V6 będzie mieć pojemność 3,7 litra, a silnik V8 pojemność 5 litrów.

Ford Mustang Shelby GTS 1Nie wiemy jednak jeszcze, jaką będą dysponować mocą, ani jakim się będą odznaczać maksymalnym momentem obrotowym. Z tego powodu trudno także mówić o tym, jaką prędkość maksymalną będzie rozwijać Mustang Shelby GTS, ani jak szybko osiągać będzie 100 km/h po ruszeniu z miejsca.

Prace nad modelem Ford Shelby GTS rozpoczęły się tuż po oficjalnym wprowadzeniu do sprzedaży Mustanga w wersji na 2011 rok. W porównaniu ze standardowym modelem Shelby GTS dysponuje ulepszonym zawieszeniem, większymi tarczami hamulcowymi i najprawdopodobniej będzie mieć także większą moc silnika.

Ceny pakietu Shelby GTS na rynku amerykańskim będą się zaczynać od 9995 dolarów amerykańskich. Klienci z USA będą mogli także nabyć dodatkowe turbosprężarki. Produkcja ma się rozpocząć w ostatnim kwartale tego roku.

Źródło: Ford, opracowanie: BM