Ford Maverick 4x4

Ford Maverick 4x419.09.2005
Znaczący face-lifting nie ominął także popularnego terenowego Forda Maverick 4x4. Dzięki zabiegom stylistów sporo zyskała linia nadwozia. Nie zapomniano także o poszerzeniu gamy wyposażenia ...

Znaczący face-lifting nie ominął także popularnego terenowego Forda Maverick 4x4. Dzięki zabiegom stylistów sporo zyskała linia nadwozia. Nie zapomniano także o poszerzeniu gamy wyposażenia.

Nowy Ford Maverick, który właśnie pojawia się w sprzedaży na wybranych rynkach Europy, otrzymał nowe bardziej eleganckie zderzaki, nadkola i zewnętrzne klamki drzwi – wszystkie lakierowane w kolorze nadwozia.

Ford Maverick 4x4 1 Centralna konsola obecnie otrzymała eleganckie akcenty wykończeniowe w kolorze srebrnym. Obie dostępne wersje silnikowe spełniają normę emisji spalin Euro4, a więc obecnie najbardziej rygorystyczne przepisy ekologiczne obowiązujące w Europie.

Mocniejsze wersje napędzane 3,0-litrowym silnikiem otrzymują atrakcyjne, wykańczane maszynowo 16-calowe obręcze kół z lekkiego stopu. W palecie kolorów pojawił się nowy jaskrawy odcień Titanium Green, którego przechodniom trudno będzie nie zauważyć.

Ford Maverick okazał się hitem w Europie. Ten budowany w USA samochód sportowo-rekreacyjny (SUV) jest sprzedawany w: Austrii, Bułgarii, Czechach, Danii, Finlandii, Grecji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech. W samym 2004 roku w całej Europie sprzedaż Forda Maverick osiągnęła poziom prawie 6000 sztuk.

Peter Fleet, dyrektor pionu pojazdów użytkowych Ford of Europe, tak skomentował najnowszy face-lifting terenowego Forda: – Jesteśmy przekonani, że nowa szata nadwoziowa w połączeniu ze znanymi atutami Forda Maverick, takimi jak bezpieczeństwo, wytrzymałość, trwałość i czysta radość, jaką daje jazda tym samochodem spowoduje, że jeszcze większa liczba nabywców przekona się do zalet, jakie model ten wykazuje zarówno na szosie jak i w terenie.

Źródło: Ford