Wyjątkowy Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca

Wyjątkowy Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca17.10.2011
Projektant Forda, Levin Betancourt stworzył właśnie jedyną w swoim rodzaju wersję modelu Mustang Boss 302 Laguna Seca przeznaczoną do zlicytowania na cele charytatywne fundacji Henry Ford Health System, wspierającą badania nad ...

...chorobami układu krążenia i edukację dotyczącą tego tematu. ego wybór miał swoje uzasadnienie – designer Forda kilkanaście lat temu sam powiem cierpiał na poważne dolegliwości układu krążenia i to właśnie doktorzy pracujący dla fundacji Forda wyleczyli go z choroby dokonując operacji na otwartym sercu.

Wyjątkowy Ford Mustang Boss 302 Laguna Seca 1Specjalna edycja Mustanga była więc swego rodzaju podziękowaniem za uratowanie życia.

Pojazd został zaprojektowany myślą, o przyciągnięciu jak największego zainteresowania i osiągnięcia jak największych kwot podczas licytacji. Jest nowoczesną interpretacją Mustanga z 1970 roku o nazwie School Bus Yellow Boss 302, którym Parnelli Jones zwyciężył w Trans-Am Championship. Boss 302 2012 został polakierowany na żywy, żółty kolor w fabryce we Flat Rock, w Michigan, gdzie powstają wszystkie Mustangi. Betancourt zrezygnował z czarnych naklejek, jakie miał samochód z lat 70 i zamiast tego po prostu namalował wszystkie elementy ozdobne, łącznie z pasami po bokach, numerem 15 na drzwiach (był to numer startowy Parnelli’ego Jonesa) i nazwiskiem Jonesa na bokach.

Pod maską znajduje się standardowy silnik V8 o mocy 450 KM.

By jeszcze bardziej zwiększyć wartość samochodu podczas aukcji, która odbyła się w ten weekend, na jego nadwoziu swój podpis złożył sam Parnelli Jones.

Źródło: Ford, opracowanie: BM