Nowy Ford B-MAX na salonie genewskim

Nowy Ford B-MAX na salonie genewskim01.02.2012
Firma Ford planuje uroczystą premierę nowego, miejskiego Forda B-MAX, która będzie atrakcją tegorocznego salonu w Genewie. Prezentacji nowego modelu w Genewie dokona Allan Mulally, prezes i dyrektor generalny firmy Ford Motor Company.

Genewski debiut tego modelu w wersji produkcyjnej odbędzie się dokładnie w rok po prezentacji pojazdu koncepcyjnego podczas poprzedniej edycji salonu.

Ford B-MAX łączy ekscytującą stylistykę z atrybutami, których kiedyś można było oczekiwać tylko w większych modelach – wyjaśnia Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny firmy Ford of Europe. – To zupełnie nowy model, który w segmencie małych samochodów spełniał będzie bardzo wysokie oczekiwania coraz szerszej grupy klientów.

Nowy Ford B-MAX na salonie genewskim 1 Aby przygotować Forda B-MAX do produkcji seryjnej, opracowano zupełnie nową konstrukcję drzwi. Wsiadanie czy pakowanie bagażu jest teraz jeszcze prostsze, bowiem słupki środkowe zostały zintegrowane z drzwiami. Jak na kompaktowy model w tak przystępnej cenie, Ford B-MAX wyróżnia się niezwykle wysoką jakością materiałów i wykonania, oraz wszechstronnością możliwości adaptacyjnych wnętrza i największą w swojej klasie przestrzenią bagażową.

W momencie debiutu rynkowego w dalszej części roku, Ford B-MAX dostępny będzie z mocnym, wydajnym silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1.0 litra oraz rodziną jednostek wysokoprężnych Duratorq TDCi.

Załączona fotografia przestawia pierwszy obraz produkcyjnej wersji nowego Forda B-MAX. Seryjna wersja modelu pojawi się na salonie w Genewie na początku marca.

Źródło: Ford