Ford Focus to najbezpieczniejszy w swojej klasie

Ford Focus to najbezpieczniejszy w swojej klasie08.02.2012
Euro NCAP, czołowa europejska organizacja ds. bezpieczeństwa pojazdów, ogłosiła Forda Focus najbezpieczniejszym w swojej klasie samochodem rodzinnym. Kryterium wyróżnienia były wyniki testów zderzeniowych pojazdu oraz zastosowane ...

....w Fordzie Focus zaawansowane technologie z zakresu bezpieczeństwa. Ford Focus zdobył jedną z zaledwie pięciu nagród dla najlepszych w swojej klasie pojazdów w oparciu o maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przyznanych przez Euro NCAP oraz cztery nagrody Euro NCAP Advanced. Jest to osiągnięcie bezprecedensowe w kategorii samochodów popularnych.

Organizacja Euro NCAP wspomniała również o nowym Fordzie Ranger, najbezpieczniejszym testowanym przez nią samochodzie typu pickup, który jako jedyny pojazd tego rodzaju otrzymał od Euro NCAP pięć gwiazdek. Ford Ranger zdobył wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach, w szczególności zaś za bezpieczeństwo pieszych.

To wyróżnienie ma dla nas szczególne znaczenie. Konstrukcja najbezpieczniejszych pojazdów stanowi podstawową wartość wyznawaną w firmie Ford— powiedział Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe. Ford Focus to przykład tego, jak nasza filozofia projektowania samochodów pomaga kierowcom zapobiegać wypadkom i chroni ich, kiedy zderzenie jest nieuniknione.

Fordowi Focus przyznano pięć gwiazdek na podstawie następujących ocen: bezpieczeństwa dorosłych pasażerów w wysokości 92%, bezpieczeństwa dzieci w wysokości 82%, bezpieczeństwa pieszych w wysokości 72% oraz systemu wspomagania bezpieczeństwa w wysokości 71%.

Ford Focus otrzymał nagrody Euro NCAP Advanced za następujące rozwiązania:

  • Driver Alert, technologię zaprojektowaną w celu wykrywania zmęczenia kierowcy,
  • Forward Alert, wykorzystującą technologię radarową w celu analizy sytuacji na drodze przed samochodem i ostrzegającą kierowcę w przypadku ryzyka kolizji,
  • Active City Stop, pozwalającą zapobiegać lub łagodzić skutki wypadków przy niskich prędkościach oraz
  • Lane Keeping Aid, system ostrzegający kierowców i wspomagający ich w przypadku nieumyślnego zjechania z pasa.

Źródło: Ford