Ford Mustang Shelby GT500 w filmie Need for Speed

Ford Mustang Shelby GT500 w filmie Need for Speed10.06.2013
DreamWorks Studios przygotowuje kinową wersję znanej serii komputerowych gier wyścigowych Need for Speed. Ważną rolą w filmowej wersji „ścigałki” odegra Ford Motor Company, ...

... które odda do dyspozycji reżysera aktualną generację Mustanga i pick-upa F-450. Mustang, który zagra we filmie to nie standardowy model, lecz specjalna wersja przygotowana przez inżynierów Forda. Dziś producent zaprezentował pierwsze zdjęcie kinowego pojazdu, którym będzie jeździć aktor znany z serialu „Breaking Bad” Aaron Paul – w Need for Speed wcielający się w Tobey’a Marshalla.

Ford Mustang Shelby GT500 w filmie Need for Speed 1 Specjalny Mustang Shelby GT500 ma poszerzone nadwozie z powiększonymi, podwójnymi wlotami powietrza i maską ozdobioną sportowymi pasami, obręcze z lekkich stopów o średnicy 22 cali, turbodoładowany silnik V8 i spersonalizowane wykończenia wnętrza kabiny.

Ford Mustang to symbol wolności i optymizmu, który pozawala ci być osobą, którą chciałbyś się stać. Jest więc idealnym modelem, by zagrać w tej opowieści. - powiedział wiceprezes Forda ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Jim Farley.

Oprócz Forda Mustanga Shelby w kinowej wersji „Need for Speed” wystąpi także Ford F-450, który we filmie będzie nosić przydomek „Bestia” oraz drugi Mustang, który będzie pełnić funkcję specjalnie zaprojektowanego wozu zdjęciowego umożliwiającego filmowcom nagrywanie wyścigów samochodowych w zupełnie nowy i ekscytujący sposób.

Film „Need for Speed” będzie mieć premierę w przyszłym roku.

Źródło: Carscoops, opracowanie: BM