Kia przygotowuje Optimę dla Supermana

Kia przygotowuje Optimę dla Supermana30.01.2013
Podczas zeszłorocznych targów SEMA Show w Las Vegas Kia zaskoczyła wszystkich swoim oryginalnym pomysłem polegającym na stworzeniu takich modyfikacji modeli Optima, Rio, Soul i Forte, by przypominały one pojazdy, ...

...którymi mogliby jeździć komiksowi bohaterzy. W ten sposób powstała Optima dla Batmana oraz samochody dla Ligi Sprawiedliwych: Forte Coup dla Flasha, Rio dla Aquamanna, Forte dla Cyborga i Soul dla „Zielonej Latarni”.

Projekt miał też „drugie dno”, bo jego celem było zwrócenie uwagi na kampanię społeczną "We Can Be Heroes” (Możemy być bohaterami), niosącą pomoc rodzinom z Afryki Wschodniej, które dotknęły skutki suszy i głód.

Kia przygotowuje Optimę dla Supermana 1 Teraz Kia postanowiła poszerzyć rodzinę komiksowych modeli i podczas tegorocznego Chicago Auto Show, które rozpocznie się już 7 lutego zaprezentuje Optimę Hybrid dedykowaną Supermanowi.

Na razie producent utrzymuje jeszcze w tajemnicy, jak dokładnie będzie wyglądać zmodyfikowana Optima Hybrid, jednak opublikował pierwszy „teaser”, który pokazujemy na łamach motonews.pl.

Widać na nim fragment przedniego zderzaka, maskę silnika i jedno z przednich kół samochodu. Oczywiście pod kątem kolorystycznym dominuje intensywny odcień niebieskiego i czerwień, jakie znamy z kostiumu Supermana. Na masce silnika pyszni się zaś logo Supermana.

Zapowiada się ciekawie, ale wszystko wskazuje na to, że na obejrzenie Kii Optimy Hybrid dla Supermana w pełnej krasie będziemy musieli poczekać do lutego. Do tego czasu zapraszamy do lektury wcześniejszego artykułu o komiksowych odmianach modeli Kia.

Źródło: Kia, opracowanie: BM