MotoNews.pl

Kia prezentuje pojazdy komiksowych superbohaterów

05 listopada 2012

Kategoria | Premiery  Tuning
Kia 32

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że przedstawiciele KIA zapowiedzieli prezentację specjalnych modeli Optima, Soul, Forte i Rio zainspirowanych komiksowymi bohaterami z Ligi Sprawiedliwych. Premiera miała mieć miejsce na SEMA Show w Las Vegas, a skoro targi tuningowe już się rozpoczęły, to mamy dla naszych czytelników więcej zdjęć niezwykłych pojazdów marki KIA, niż ostatnim razem.

Wyjaśnijmy może tym z naszych Czytelników, którzy nie są fanami rysunkowych opowieści, że Liga Sprawiedliwych to seria komiksów DC Comics, której bohaterami są istoty obdarzone nadprzyrodzonymi mocami. Pomysł na stworzenie samochodów poświęconych poszczególnym postaciom należącym do Ligi Sprawiedliwych powstał, gdy Kia i DS. Entertainment, do którego należą prawa do komiksowej serii, zaangażowały się w akcję społeczną o nazwie „We Can Be Heroes” (Możemy Być Bohaterami). Ma ona na celu walkę z głodem na Półwyspie Somalijskim.

Tym sposobem na targach w Las Vegas pojawiły się:

  •   Flash Forte Koup, czyli Kia Forte Koup poświęcona Flashowi – superbohaterowi-naukowcowi potrafiącemu poruszać się z niezwykłą prędkością,
  • Aquamann Rio, czyli pięciodrzwiowa Kia Rio inspirowana postacią Aquamanna,
  • Cyborg Forte, czyli 5-drzwiowa Kia Forte nawiązująca do superbohatera o nazwie Cyborg,
  • Green Lantern Soul, czyli Kia Soul uosabiająca Green Lantern – grupę bohaterów, którzy przyjęli nazwę Zielona Latarnia i
  • Batman Optima – komiksowa inspiracja i model bazowy w tym wypadku są chyba oczywiste (ten ostatni model zadebiutował już wcześniej na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku).

Zapraszamy do obejrzenia niezwykle oryginalnych stylizacji modeli KIA.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM