MotoNews.pl

Kia Xceed 2024 GT-Line: ewolucja w dobrym kierunku

11 kwietnia 2024

Kategoria | Testy samochodów
Marka, model | ,
Kia-XCeed-GT-Line-2024

Kia Xceed 2024 GT-Line to odświeżona wersja popularnego crossovera, która łączy w sobie stylowy design, komfortowe wnętrze i nowoczesne technologie. Model ten oferuje subtelne zmiany stylistyczne, udoskonalony system infotainment oraz szereg funkcji bezpieczeństwa, co czyni go atrakcyjną propozycją dla szerokiego grona odbiorców.

Kia Xceed 2024 – zmiany stylistyczne

Lifting przyniósł subtelne zmiany w wyglądzie Xceeda GT-Line. Nowe reflektory LED, grill i zderzak nadają mu bardziej muskularnego i dynamicznego charakteru. Z tyłu uwagę zwracają nowe lampy LED o unikalnym sześciokątnym wzorze. Nowe opcje kolorystyczne, w tym Lemon Splash, Celadon Spirit Green i Yuca Steel Grey, pozwalają na jeszcze większą personalizację.

Kia XCeed GT Line 2024 4

Kia Xceed 2024 – wnętrze i komfort

Wnętrze Xceeda GT-Line wyróżnia się ergonomicznym kokpitem, wysokiej jakości materiałami i komfortowymi fotelami obszytymi skórą. Nowością jest 10,25-calowy wyświetlacz dotykowy, który zapewnia intuicyjną obsługę systemów infotainment i nawigacji. System nagłośnienia JBL zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

 

Kia XCeed GT Line 2024 15

Kia Xceed 2024 – technologia i bezpieczeństwo

Xceed GT-Line został wyposażony w szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak asystent utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o kolizji czołowej z automatycznym hamowaniem awaryjnym oraz asystent jazdy autostradowej. Nowością jest system infotainment z funkcją podziału ekranu, który umożliwia jednoczesne korzystanie z różnych aplikacji.

Kia XCeed GT Line 2024 16

Kia Xceed 2024 – silnik i osiągi

Xceed GT-Line napędzany jest 1.5-litrowym silnikiem benzynowym T-GDI o mocy 160 KM. Zapewnia on wystarczającą dynamikę i płynne przyspieszenie. Dostępne są dwie opcje skrzyni biegów: 6-biegowa manualna i 7-biegowa automatyczna.

Kia XCeed GT Line 2024 11

Podsumowanie

Kia Xceed 2024 GT-Line to samochód, który łączy w sobie styl, komfort, nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Subtelne zmiany stylistyczne, udoskonalony system infotainment i bogate wyposażenie czynią go atrakcyjną propozycją dla szerokiego grona odbiorców.

Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl