Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ...

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ...23.08.2001
Od drugiej połowy sierpnia br. w sprzedaży na rynku polskim pojawiła się Mazda MPV. Do tej pory ten popularny van nie był oficjalnie oferowany a wszystkie modele importowane były do Polski przez osoby prywatne ...

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ... 1 Od drugiej połowy sierpnia br. w sprzedaży na rynku polskim pojawiła się Mazda MPV. Do tej pory ten popularny van nie był oficjalnie oferowany a wszystkie modele importowane były do Polski przez osoby prywatne. Sytuacja ta dotyczyła szczególnie pojazdów poprzedniej wersji produkowanej do 1999 roku.

MPV jest skrótem angielskich słów Multi Purpose Vehicle i oznacza pojazd wielofunkcyjny, a więc przeznaczony nie tylko do codziennych jazd po mieście, wygodnego podróżowania czy weekendowych wypadów, ale także czasami do przewozu mebli lub innych dużych gabarytowo i nieporęcznych przedmiotów. Samochód ten przewieźć może do siedmiu osób. Dzięki szeroko odsuwanym bocznym drzwiom, nisko usytuowanym progom oraz optymalnie dobranemu poziomowi siedzeń foteli, zajęcie miejsca w Maździe MPV jest wygodne dla każdego. Fotele z 2 i 3-go rzędu można dowolnie konfigurować, a ich oparcia składać w praktyczne stoliki. Przemyślne i praktyczne schowki, pojemniki oraz kieszenie pozwalają na poukładanie wszelkich drobiazgów.

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ... 2 Mazda MPV wyposażona jest w szereg najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych maksymalnie ograniczających ryzyko wystąpienia sytuacji kolizyjnych. Do standardowego wyposażenia należy system antypoślizgowy ABS współpracujący z elektronicznie sterowanym systemem rozdziału siły hamowania EBD, który koryguje ciśnienie w obwodach hamulcowych w zależności od obciążenia samochodu, warunków drogowych oraz prędkości.

O wysokim bezpieczeństwie biernym Mazdy MPV decyduje przede wszystkim opracowany przez Mazdę system MAIDAS, który gwarantuje skuteczną ochronę kierowcy i pasażerów. Trzy dodatkowe ramy wzmacniające w kształcie litery H zintegrowane z bocznymi strefami ochrony tworzą zewnętrzną klatkę bezpieczeństwa chroniącą kabinę pasażerską przed deformacją.

Mazda MPV nareszcie w sprzedaży ... 3 Przednie i boczne poduszki powietrzne dodatkowo chronią głowę i tułów kierowcy oraz pasażera siedzącego na przednim fotelu. Zastosowano także system dezaktywacji poduszek oraz napinaczy pasów bezpieczeństwa działający w przypadku kiedy fotel przedniego pasażera jest pusty lub zamocowany jest na nim fotelik do przewożenia dzieci ze specjalnym transponderem. Wszystkie fotele, z wyjątkiem środkowego w drugim rzędzie, wyposażone są w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Na Mazdy MPV udzielana jest standardowo gwarancja ważna przez okres 36 miesięcy od daty zakupu lub do osiągnięcia przebiegu 100.000 km. Na taki sam okres udzielana jest gwarancja na powłoki lakiernicze nadwozia. Natomiast gwarancja na korozje perforacyjną blach nadwozia rozszerzona została na okres do 6 lat.

Źródło: Mazda