Nowa Mazda 6 2018 zdobywa 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowa Mazda 6 2018 zdobywa 5 gwiazdek w testach Euro NCAP25.10.2018
Nowa Mazda6 2018 otrzymała maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. To pierwsza Mazda, która oceniona została na pięć gwiazdek zgodnie z nowymi, zaostrzonymi kryteriami klasyfikacji Euro NCAP 2018.

Nowa Mazda6 osiągnęła sukces dzięki zwiększonej sztywności architektury nadwozia SKYACTIV-Body – lekkiej i zarazem absorbującej uderzenia, oraz dzięki szerszej gamie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE pomagających kierowcom w identyfikowaniu potencjalnych zagrożeń i zmniejszaniu prawdopodobieństwa uszkodzenia pojazdu lub odniesienia obrażeń przez jadące nim osoby, przy jednoczesnym zapewnieniu zwiększonej ochrony pieszych.

W czterech kategoriach tworzących ranking Euro NCAP – Bezpieczeństwo Dorosłych Pasażerów, Bezpieczeństwo Dzieci, Bezpieczeństwo Pieszego oraz Systemy Bezpieczeństwa, nowa Mazda6 poprawiła lub wyrównała trzy z czterech wyników, osiągniętych przez swoją poprzedniczkę w 2013 roku.

Nowa Mazda6 2018
Nowa Mazda6 2018

Nowa Mazda6 w teście Bezpieczeństwa Dorosłych Pasażerów poprawiła swój wynik o 3% osiągając wyjątkowe 95%, z maksymalną liczbą punktów w teście symulującym zderzenie czołowe z nieruchomym samochodem, a także zderzenie boczne i zderzenie ze słupem.

Wynik testu Bezpieczeństwa Dziecka wzrósł znacząco o 14% do 91%, z maksymalną notą w kategoriach zderzenia czołowego i bocznego. Chwalebne 66% w teście Bezpieczeństwa Pieszego uzyskane przez model poprzedniej generacji zostało wyrównane przez nową Mazdę 6, a w teście Systemów Bezpieczeństwa samochód uzyskał imponujący poziom 73%, co potwierdza, jak wielkie zmiany zostały wprowadzone w najnowszym modelu.

Nowa Mazda6 2018
Nowa Mazda6 2018

Wyposażona w znacznie rozszerzone systemy bezpieczeństwa z gamy i-ACTIVSENSE, Mazda6 2018 zawiera zmodyfikowany aktywny tempomat (MRCC), ulepszone matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH), system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), funkcję Auto Hold i system kamer 360°. Wzmocniona została także ochrona pieszych dzięki zastosowaniu aktywnej maski, zaprojektowanej z myślą o zmniejszaniu siły uderzenia w razie kolizji.

Doskonała dynamika jazdy również przyczyniła się do uzyskania przez nową Mazdę 6 pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP za sprawą liniowych, dopracowanych i przewidywalnych parametrów przyśpieszenia, układów hamulcowego i kierowniczego oraz prowadzenia. Dzięki tym atrybutom, które jeszcze bardziej zmniejszają ryzyko wypadków, Mazda produkuje samochody łatwiejsze w bezpiecznym prowadzeniu, bez uszczerbku dla tradycyjnej przyjemności z jazdy.


Źródło: Mazda