Mazda Motor Poland zaprasza na jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia MX-5

Mazda Motor Poland zaprasza na jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia MX-522.07.2019
Z okazji 30. rocznicy światowego debiutu Mazdy MX-5, w dniach 31 sierpnia - 1 września w Łodzi odbędzie się zlot właścicieli i sympatyków kultowego roadstera.

Organizator zaplanował szereg atrakcji, których motywem przewodnim jest radość z jazdy, bliskie spotkania ze sztuką i spontaniczna energia społeczności fascynatów motoryzacji. Program zlotu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.urodzinymx5.pl

Mazda MX-5
Mazda MX-5

Mazda Motor Poland przygotowała dla uczestników zlotu szereg atrakcji łączących żywiołowy charakter najpopularniejszego roadstera na świecie z kreatywną energią Łodzi – miasta designu. Pierwszy dzień zlotu – sobota, to okazja dla uczestników z całej Polski na poznanie Łodzi z innej perspektywy zza kierownicy samochodu w trakcie gry miejskiej. Postindustrialna, świetnie zrewitalizowana przestrzeń miejska z jej rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylem, podobnie jak Mazda MX-5 śmiało czerpie z najnowszych zdobyczy technologii, zachowując szacunek do rzemieślniczych tradycji. Wieczorem dla uczestników zlotu przewidziana została huczna impreza urodzinowa z licznymi atrakcjami i konkursami. W drugim dniu zlotu, czyli w niedzielę, mieszkańcy miasta i turyści będą mogli podziwiać spektakularną wystawę Mazd MX-5 w centrum miasta i widowiskową paradę samochodów, która przejedzie głównymi ulicami.

Zaprezentowana po raz pierwszy w 1989 r. Mazda MX-5 nie tylko przyciąga wzrok piękną sylwetką lekkiego, dwuosobowego roadstera, ale przede wszystkim zapewnia kierowcy czystą przyjemność z prowadzenia oraz niepowtarzalne poczucie wolności w duchu Jinba-Ittai, czyli jedności kierowcy z samochodem. Te idee niezmiennie od 30 lat jednoczą właścicieli MX-5 i stoją za rekordową popularnością tego modelu. W ciągu trzech dekad Mazdę MX-5 wybrało niemal 1,1 mln kierowców, a samochód trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najpopularniejszy dwumiejscowy roadster na świecie.

Mazda MX-5
Mazda MX-5

Z okazji 30-lecia MX-5 Mazda przygotowała wersję 30th Anniversary Edition, której prezentacja będzie jedną z atrakcji zlotu w Łodzi. Jubileuszowy model wyróżnia się pomarańczowym lakierem Racing Orange, przeszyciami tapicerki i elementami deski rozdzielczej wykończonymi w tym samym kolorze, specjalnie przygotowanymi kutymi felgami aluminiowymi firmy RAYS oraz plakietką z indywidualną numeracją każdego z 3000 limitowanych egzemplarzy, z których 47 sztuk trafi do Polski.

Źródło: Mazda