Odmieniona Mazda2 trafi do salonów na początku 2020 roku

Odmieniona Mazda2 trafi do salonów na początku 2020 roku22.07.2019
Mazda2, czyli odmieniona wersja popularnego hatchbacka segmentu B, trafi do sprzedaży na europejskich rynkach na początku 2020 r.

Wyróżniająca się nowymi, wyrafinowanymi detalami nadwozia, innowacyjnymi technologiami Skyactiv oraz systemami bezpieczeństwa i-Activesense Mazda2, czyli odmieniona wersja popularnego hatchbacka segmentu B, trafi do sprzedaży na europejskich rynkach na początku 2020 r.

Najnowsza ewolucja stylistyki języka projektowania KODO – Dusza Ruchu dodaje Maździe 2 więcej subtelnego prestiżu dzięki prostocie i dynamice odzwierciedlonej w minimalistycznej estetyce nadwozia. Szerokość, stabilność i elegancja wyrzeźbionej sylwetki samochodu została dodatkowo wzmocniona przez nowe 16-calowe felgi aluminiowe o wysokim połysku.

Materiały wykończeniowe i kolorystykę kokpitu precyzyjnie dobrano z myślą o stworzeniu harmonijnej i wysmakowanej przestrzeni wnętrza porównywalnej z samochodami segmentu B klasy premium. W zakresie wyciszenia kabiny osiągnięto nowy poziom – badania Mazdy nad emisją i kontrolą hałasu odbieranego przez pasażerów pojazdu, zaowocowały nowym, lepszym poziomem wyciszenia i „wyższą jakością” ciszy odbieranej przez podróżujących. Komfort i wygodę we wnętrzu zapewniają także liczne opcje wyposażenia dodatkowego, jak podgrzewana kierownica, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czy pełna kompatybilność systemu Mazda Connect z Apple CarPlay i AndroidAuto.

Mazda 2
Mazda 2

Najnowsze rozwiązania z zakresu Architektury Mazda Skyactiv-Vehicle zostały zastosowane, by wzmocnić odczuwanie jedności kierowcy z samochodem w duchu Jinba-Ittai. Przeprojektowane fotele przednie zapewniają możliwość optymalnego ustawienia eliminującego zmęczenie i potęgującego poczucie spójności z samochodem, zapewniając łatwe prowadzenie i wygodną obsługę urządzeń pokładowych.

Zawieszenie jest teraz przestrojone tak, by zapewniać płynniejsze ruchy pojazdu i tym samym zagwarantować bardziej komfortową jazdę, a system G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) został dopasowany z myślą o stabilnym i bezpiecznym prowadzeniu w każdych warunkach drogowych.

Odmieniona Mazda2 dostępna będzie do wyboru z jednym z trzech napędów benzynowych Skyactiv-G o pojemności 1,5 litra przekazujących moc na przednie koła. Silniki 75 i 90 KM połączone z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, wyposażone są w system Mazda M Hybrid, jednostka o mocy 90 KM będzie mogła też współpracować z automatyczną, sześciostopniową przekładnią.

Technologia Mazda M Hybrid pomaga obniżyć zużycie paliwa wykorzystując energię odzyskaną podczas hamowania do zasilania pokładowych urządzeń elektrycznych, a dodatkowo wspiera pracę układu napędowego, zapewniając płynne wrażenia z jazdy.

Poszerzona gama zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-Activsense obejmuje teraz nie tylko seryjne przednie reflektory LED, ale także, dostępne w opcji, adaptacyjne oświetlenie LED, asystenta pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, czy system kamer 360.

Odmieniona Mazda2 w udany sposób łączy wyjątkowy design, najwyższej klasy jakość wykonania i ergonomię z oszczędnym zużyciem paliwa na poziomie porównywalnym do samochodów z napędem hybrydowym, zapewniając tym samym prawdziwą przyjemność prowadzenia w duchu Jinba-Ittai.

Pierwsze egzemplarze Mazdy 2 po zmianach modelowych trafią do polskich salonów w marcu 2020 r., a już jesienią Mazda Motor Poland ujawni szczegółowe specyfikacje i ceny odmienionego modelu.

Źródło: Mazda