Mazda CX-60 w gronie finalistów konkursu World Car of the Year 2023

Mazda CX-60 w gronie finalistów konkursu World Car of the Year 202313.02.2023
Mazda CX-60 znalazła się w gronie 10 finalistów walczących o jeden z najbardziej prestiżowych tytułów w branży motoryzacyjnej - World Car of the Year 2023.

Spośród kandydatów do tegorocznego tytułu Mazdę CX-60 wyróżniają dwie premierowe dla japońskiego producenta wersje napędu: rozwiązanie pełnej hybrydy typu plug-in z ładowaniem akumulatora trakcyjnego ze źródeł zewnętrznych oraz pierwszy całkowicie nowy w gamie Mazdy rzędowy, sześciocylindrowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra.

Mazda CX-60

Konsekwentnie przełamująca motoryzacyjne konwencje Mazda znajduje się w gronie producentów nominowanych do prestiżowego tytułu World Car of the Year od 2005 r., czyli od początku, gdy przyznawana jest ta nagroda. Historię zwycięstw rozpoczęła Mazda2, triumfując w 2008 r.

Największy sukces odniosła obecna generacja Mazdy MX-5, która po raz pierwszy w historii konkursu zdobyła dwie nagrody w jednym roku, otrzymując zaszczytne tytuły World Car of the Year i World Car Design of the Year w 2016 r. W roku 2020 nagrodą za najlepszy design uhonorowana została nowa Mazda3, która była pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z najnowszą ewolucją przełomowego języka projektowania KODO.

W tegorocznym konkursie World Car of the Year, Mazda CX-60 o zaszczytny laur walczy w doborowym gronie 10 konkurentów od Alfy Romeo Tonale do Nissana Z.

Mazda CX-60

„CX-60 to nasz flagowy model reprezentujący wszystko, co Mazda zawarła w swoich genach w okresie ostatnich stu lat – od wybitnego designu nadwozia i wnętrza, przez inspiracje najlepszym japońskim rzemiosłem, po najnowsze innowacje technologiczne skupione na człowieku i innowacyjne układy napędowe” – zauważa Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

Werdykt jury, które tworzy 100 dziennikarzy i ekspertów z 32 krajów świata poznamy na początku kwietnia podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku.

Źródło: Mazda