Nowa Mazda5 nagrodzona Złotą Kierownicą

Nowa Mazda5 nagrodzona Złotą Kierownicą28.10.2010
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 października br. w Warszawie, redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki drugiej edycji plebiscytu Złota Kierownica. Zwyciężyło w nim sześć samochodów, premierowo zaprezentowanych w tym roku, ...

...które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników. Najnowszy model w gamie Mazdy, Mazda5, zwyciężyła w kategorii „auta klasy van”. Statuetkę z rąk Stanisława Sewastianowicza, redaktora naczelnego tygodnika Auto Świat, odebrali szefowie Mazda Motor Poland: Masaharu Kondo i Łukasz Paździor.

Nowa Mazda5 nagrodzona Złotą Kierownicą 1 Jesteśmy dumni z wyróżnienia dla naszego najnowszego modelu. Poprzednia Mazda5 była uznawana za jeden z najbardziej niezawodnych i bezpiecznych małych vanów w Europie i otrzymała aż 37 nagród motoryzacyjnych. Cieszy nas fakt, że nowy model już zdobył uznanie w Polsce – powiedział Łukasz Paździor, dyrektor generalny polskiego oddziału Mazdy.

W tegorocznej edycji plebiscytu o nagrodę walczyły 42 samochody w 6 kategoriach – auta małe, kompaktowe, klasa średnia, klasa van, auta luksusowe i SUVy. O wynikach plebiscytu zadecydowali czytelnicy tygodnika „Auto Świat”, oddając głosy na swoich faworytów. W sumie spłynęło aż 80 tysięcy SMSów.

ZŁOTA KIEROWNICA to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników. W Polsce plebiscyt organizowany jest od ubiegłego roku przez tygodnik Auto Świat z wydawnictwa Axel Springer Polska.

Źródło: Mazda Motor Poland