Udoskonalona Mazda5 już w sprzedaży

Udoskonalona Mazda5 już w sprzedaży18.02.2013
W polskich salonach sprzedaży można już nabyć nową Mazdę5, która zyskała nowe opcje wyposażeniowe, nowe kolory nadwozia oraz stała się bardziej elegancka, praktyczna i bezpieczna. Minivan z przesuwanymi drzwiami bocznymi ...

...będzie można nabyć teraz w trzech nowych odcieniach nadwozia. Klienci mogą wybrać kolor czerwony Zeal Red, czarny Jet Black lub szary Meteor Grey. W kabinie zastosowano tapicerkę w kilku nowych wzorach. Deska rozdzielcza ma również nowe wykończenia z tak zwanego czarnego lakieru fortepianowego.

Odświeżona Mazda5 zyskała kilka nowoczesnych udogodnień. Jednym z nich są lusterka boczne z elektrycznym systemem składania, w które wbudowano kierunkowskazy. Po delikatnym naciśnięciu drążka kierunkowskazów zaczną one sygnalizować zmianę pasa ruchu, a po trzech „mrugnięciach” wyłączą się automatycznie.

Lista wyposażeniowa nowej Mazdy5 poszerzyła się o takie opcje, jak: kamera cofania (wersja Sport z nawigacją) i elektrochromatyczne lusterko wsteczne (wersja Exclusive Plus i Sport). Standardowo dostępne będą: port USB, podświetlany schowek i nakładka na rurę wydechową.

Oczywiście model zachował wszystkie atuty, w postaci wszechstronności, dobrej zwrotności i stabilności. Płynną i cichą jazdę gwarantuje dobry profil aerodynamiczny kompaktowego auta.

Źródło: Mazda, opracowanie: BM