Zmiany w ofercie Mazdy CX-5

Zmiany w ofercie Mazdy CX-528.02.2013
Mazda wzięła pod lupę własności jezdne, konstrukcję i funkcjonalność modelu CX-5 i postanowiła nieco je udoskonalić. W wersji CX-5 z automatycznymi skrzyniami biegów został dodany przełącznik kick down (wciśnięcie pedału gazu do oporu).

Zastosowanie czujnika kick down pomaga zapobiegać niechcianej redukcji biegów oraz ułatwia zmianę biegu na niższy, gdy wymagany jest większy moment obrotowy. Jednocześnie silniki CX-5, dzięki ulepszeniu ich sterownika, mają większą zdolność do szybszego zwiększania obrotów niż kiedykolwiek. Unowocześniono również obrotomierze, aby odpowiadały nowym, wyższym parametrom.

Nowości we wnętrzu CX-5 koncentrują się na ułatwieniu kierowcy obsługi pojazdu. Udoskonalona technologia Bluetooth, dostępna w zestawie audio, obejmuje funkcję poleceń głosowych do zarządzania muzyką, jak również wyświetlanie i odczytywanie wiadomości e-mail oraz SMS otrzymanych na smartfona z aktywnym połączeniem Bluetooth. Elegancki nowy akcent na przycisku panelu audio w kolorze srebrnym również ułatwia obsługę. W modelach z tapicerką materiałową dodano winylowe podłokietniki na drzwiach, zwiększające trwałość.

Model CX-5 będzie teraz dostępny w kolorze Soul Red. Dzięki połączeniu dwóch różnych lakierów podkładowych udało się otrzymać głęboką, intensywną czerwień, która po podświetleniu zdaje się promieniować od wewnątrz, a w cieniu zyskuje ciemną odcień. Odcień ten dołączy do innych nowych kolorów nadwozia Mazdy CX-5: granatowego Stormy Blue, szarego Meteor Grey i czarnego Jet Black.

Mazda CX-5, kompaktowy SUV wprowadzony na rynek w 2012 roku, to pierwszy model dostępny ze wszystkimi rozwiązaniami zwiększającej efektywność TECHNOLOGII SKYACTIV oraz zaprojektowany zgodnie z nową filozofią stylizacji „KODO – Dusza ruchu”.

Źródło: Mazda