Amerykański Mitsubishi Outlander ASX w produkcji

Amerykański Mitsubishi Outlander ASX w produkcji18.07.2012
W fabryce północnoamerykańskiego oddziału Mitsubishi Motors w Normal, Illinois z taśm montażowych właśnie zaczęły zjeżdżać pierwsze egzemplarze nowej odsłony modelu Outlander ASX, który w USA sprzedawany jest pod nazwą Outlander Sport.

Outlander Sport w specyfikacji na 2013 rok pojawi się w tamtejszych salonach sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Niestety Europejczycy będą musieli jeszcze trochę poczekać na tę wersję kompaktowego crossovera. Outlander ASX dostępny na naszym kontynencie jest bowiem wytwarzany w Japonii. Z produktu amerykańskiego korzystają natomiast rynki Ameryki Południowej i Środkowej oraz rosyjski i bliskowschodni. Trafi tam połowa liczącej 70 000 egzemplarzy rocznie produkcji zakładu w Normal (choć początkowo fabryka będzie wytwarzać tylko 50 000 egzemplarzy Outlandera Sport).

Cena zmodernizowanego Outlandera Sport na rynku amerykańskim będzie wynosić 19 170 dolarów, a wprowadzone w nim modyfikacje, to między innymi:

  • przeprojektowany przód, atrapa chłodnicy i zderzak,
  • dwukolorowy zderzak tylny,
  • czarne progi boczne,
  • nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów dostępne w wyposażeniu standardowym,
  • nowe detale wykończeniowe we wnętrzu kabiny,
  • przeprojektowane zawieszenie i
  • skalibrowana na nowo bezstopniowa skrzynia biegów.

Miejmy nadzieję, że nowa odsłona Mitsubishi Outlander Sport spisze się równie dobrze, co poprzednia i także zostanie wyróżniona tytułem „Top Safety Pick” przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), czyli odpowiednik europejskiego Euro NCAP badający, jaki poziom bezpieczeństwa prezentują modele samochodów oferowanych w USA.

Premiera nowej generacji Mitsubishi Outlander w bazowej specyfikacji europejskiej miała miejsce w marcu tego roku podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy Europejczycy będą mogli zapoznać się z nowym Outlanderem ASX. Nie omieszkamy jednak niezwłocznie poinformować o tym naszych czytelników, gdy tylko producent wyda stosowny komunikat.

Źródło: Mitsubishi, opracowanie: BM