Nowa Micra w planach produkcyjnych (2002)

Nowa Micra w planach produkcyjnych (2002)17.02.2001
Wraz z firmą Renault Nissan opracował nową płytę podłogową na której bazować będzie właśnie nowa Micra oraz następcy Clio i Twingo. Owe płyty podłogowe produkowane będą oczywiście w Wielkiej Brytanii w ilości ok. 1,7 mln rocznie ...

Od 2002 roku w Sunderland w Wielkiej Brytanii produkowany będzie nowy Nissan Micra.

Takie oświadczenie dnia 25 stycznia 2001 r. złożył Carlos Ghosn - szef Nissan Motor Co. Ltd. W fabryce w Sunderland produkowanych będzie rocznie 500 000 samochodów marki Nissan, dzięki czemu stanie się ona największą montownią tego japońskiego producenta na świecie. W sumie zakład zatrudniać będzie ok. 5000 pracowników, przez co stanie się największym producentem w Wielkiej Brytanii. Obecnie montowane są tam modele Almera a w przyszłości również przeznaczona na rynek europejski Primera. Aby zapewnić optymalny zwrot poniesionych inwestycji fabryka będzie pracowała w trybie 24 godziny na dobę.

Wraz z firmą Renault Nissan opracował nową płytę podłogową, na której bazować będzie właśnie nowa Micra oraz następcy Clio i Twingo. Owe płyty podłogowe produkowane będą oczywiście w Wielkiej Brytanii w ilości ok. 1,7 mln rocznie.