Nowości Nissana w Genewie

Nowości Nissana w Genewie22.02.2001
Na tegorocznej wystawie Geneva Motor Show Nissan przedstawi trzy bardzo interesujące samochody. Odbędzie się światowa premiera Chappo, europejski debiut Nissana Z i poprzedzający wprowadzenie do sprzedaży pokaz nowego Nissana X-Trail ...

Na tegorocznej wystawie Geneva Motor Show Nissan przedstawi trzy bardzo interesujące samochody. Odbędzie się światowa premiera Chappo, europejski debiut Nissana Z i poprzedzający wprowadzenie do sprzedaży pokaz nowego Nissana X-Trail.

Nowości Nissana w Genewie 1 Całkowita nowość to Chappo, bedący studyjnym modelem, który zaprojektowany został od wewnątrz na zewnątrz. Tak nietypowy sposób budowy auta spowodował, że wygląd zewnętrzny podporządkowany jest w pełni funkcjonalności kabiny. W ten sposób powstał nietypowy, nieco asymetryczny pojazd miejski o niespotykanej bryle nadwozia. Tym samym Chappo jest studium samochodu przyszłości, który dla młodej generacji kierowców ma się stać czymś więcej niż tylko środkiem transportu.

Według Nissana celem, jaki przyświecał projektantom Chappo było stworzenie pojazdu o dwóch osobowościach: auta spełniającego konwencjonalny warunek mobilności, ale zarazem zapewniającego prywatną przestrzeń dla pracy i odpoczynku.

Nowości Nissana w Genewie 2 Kolejną nowością będzie europejska premiera modelu Z, który jest niezwykle nowoczesnym autem sportowym. Zaprezentowany w Detroit w 1999 roku "Z Concept" został tak entuzjastycznie przyjęty przez opinię publiczną i media, że Nissan bezzwłocznie rozpoczął działania zmierzające do przygotowania jego seryjnej produkcji.

Po pewnych modernizacjach powstał niezwylke atrakcyjny samochód, który swą stylistyką i jakością wyraźnie nawiązuje do oryginalnego 240 Z z 1970 roku.

Nowości Nissana w Genewie 3 Kolejny pojazd przedstawiany w Genewie to terenowe studium Nissana - X-TRAIL. Model ten w udany sposób łączy w sobie nowoczesną technologię i stylistykę z terenowymi aspiracjami pojazdu z napędem na cztery koła. X-TRAIL zaprojektowany został z myślą o bardzo szerokim gronie odbiorców na całym świecie.

Zastosowany w nim wyszukany układ jezdny zapewnić ma bardzo dobre własności jezdne na drogach utwardzonych i pełną sprawność w terenie. Napęd 4x4 w tym Nissanie umiejętnie łączące nowoczesną technologię i stylistykę w zwartym nadwoziu samochodu z napędem 4x4 - pojeździe będącym ukonorowaniem 50-letniej tradycji Nissana w dziedzinie konstrukcji terenowych.

Ten pełnowartościowy samochód terenowy jest adresowany do szerokiego grona nabywców z całego świata, oferując najwyższy poziom bezpieczeństwa i technologii. Dzięki wyszukanemu układowi jezdnemu i systemowi przeniesienia napędu zapewnia znakomite własności jezdne na drogach utwardzonych i wysoką sprawność terenową.