Nissan X-Trail wyróżniony jako najlepszy duży SUV przez WWCOTY 2023

Nissan X-Trail wyróżniony jako najlepszy duży SUV przez WWCOTY 202322.02.2023
Jury konkursu Women"s World Car of the Year (WWCOTY) 2023 przyznało Nissanowi X-Trail tytuł najlepszego dużego SUV-a 2023 w jego trzynastej edycji.

WWCOTY, jedyna międzynarodowa nagroda złożona wyłącznie z kobiet dziennikarzy motoryzacyjnych, pochwaliła nowego X-Traila za jego przestronność, właściwości jezdne bez wysiłku oraz zelektryfikowany układ napędowy e-POWER.

Mówiąc o wyróżnieniu, Makoto Uchida, dyrektor generalny Nissana, powiedział:

"Cieszymy się, że jury konkursu Women"s World Car of the Year przyznało zaszczytny tytuł najlepszego dużego SUV-a Nissanowi X-Trail. X-Trail to nasza ikona rodzinnego SUV-a, z ponad 20-letnim dziedzictwem. Pozostał wierny swojej oryginalnej recepturze: solidny wygląd SUV-a, zaawansowane i wydajne układy napędowe na wszystkie koła oraz elastyczna praktyczność, które razem umożliwiają przeżywanie rodzinnych przygód. W całym procesie projektowania i rozwoju braliśmy pod uwagę głosy naszych klientek, dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że jury złożone z wybitnych dziennikarek motoryzacyjnych z całego świata doceniło talenty X-Traila."
2023 Nissan X-Trail

Zbudowany na platformie Alliance CMF-C, nowy Nissan X-Trail może pochwalić się muskularnym wyglądem i zaawansowanymi technologiami oferującymi bezwysiłkowe odczucia z jazdy EV dzięki technologii e-POWER wraz z dwusilnikowym systemem napędu na wszystkie koła e-4ORCE. Nowy X-Trail jest dostępny w wersji pięcio- lub siedmiomiejscowej, oferując wygodną opcję na dni spędzone z większą rodziną lub przyjaciółmi. Jako zelektryfikowany siedmiomiejscowy SUV jest wyjątkowy w swoim segmencie.

e-POWER to innowacyjny układ napędowy Nissana, który zapewnia wrażenia z jazdy w trybie EV bez konieczności ładowania. System e-POWER w nowym X-Trailu składa się z wysokowydajnego akumulatora i układu napędowego zintegrowanego z silnikiem benzynowym o zmiennym stopniu sprężania, generatorem prądu, falownikiem i przednim silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW. Ten wyjątkowy układ napędowy oznacza, że moc na koła pochodzi wyłącznie z silnika elektrycznego, co skutkuje natychmiastową, liniową reakcją na pedał gazu.

2023 Nissan X-Trail

X-Trail to jeden z najbardziej udanych globalnych pojazdów Nissana, sprzedawany na ponad 100 rynkach i umożliwiający rodzinne przygody od ponad 20 lat. Czwarta generacja X-Traila czerpie z ugruntowanego DNA, które przewija się przez wszystkie trzy poprzednie generacje X-Traila.

W konsekwencji zdobycia nagrody dla najlepszego dużego SUV-a, X-Trail znalazł się na krótkiej liście do najwyższej nagrody WWCOTY, Best Car of the Year 2023, która zostanie ogłoszona 8 marca.

Źródło: Nissan