Nowa wersja Nissana Cefiro

Nowa wersja Nissana Cefiro26.02.2001
W lutym 2001 roku na rynek japoński weszła zmodernizowana wersja Nissana Cefiro, która zastąpi model produkowany od 1998 r. Zmiany nadwozia nie są może rewolucyjne ale na pewno bardzo wyraźne ...

W lutym 2001 roku na rynek japoński weszła zmodernizowana wersja Nissana Cefiro, która zastąpi model produkowany od 1998 r.

Nowa wersja Nissana Cefiro 1 Zmiany nadwozia nie są może rewolucyjne ale na pewno bardzo wyraźne. Atrapa chłodnicy jest teraz chromowana i zaopatrzona w pionowe użebrowanie, dzięki czemu samochód wygląda ekskluzywniej. Modernizacji poddane zostały również zderzaki auta, przez co uległo ono wydłużeniu z 4785 do 4920 milimetrów. Interesującymi detalami są ozdobne listwy okalające karoserię i zainstalowane w błotnikach światła pozycyjne. Modele 25 Excimo G i Excimo G seryjnie wyposażane są w 16-calowe aluminiowe obręcze kół. Całość zmian nadwozia uzupełniona została przez dodanie trzech nowych kolorów: białego perłowego (White Pearl), metalizowanego srebrnego diamentu (Diamond Silver) i perłowej czerwieni Bourdeaux (Bourdeaux Red).

Nowa wersja Nissana Cefiro 2 Bardzo pozytywne zmiany dostrzec można również we wnętrzu Cefiro. Dla podniesienia prestiżu zastosowano w nim eleganckie, drewnopodobne wykończenia. Wzbogacono również wyposażenie auta. W standardzie znajduje się radioodtwarzacz CD z RDS i cztery głośniki. System ten wzbogacić można o zmieniarkę płyt i nawigację. Wersje 25 Excimo G i Excimo G otrzymały skórzaną kierownicę i siedzenia.

Nowy Nissan oferuje jeszcze wyższy komfort podróżowania, przestronniejsze wnętrze oraz lepsze własności trakcyjne. Do jego napędu stosuje się silnik benzynowy o pojemności 2- lub 2,5-litra.
Ten drugi uzyskuje moc maksymalną aż 210 KM i moment obrotowy 265 Nm.