Nissan ARIYA z systemem Pro-PILOT Assist wyróżniony przez Euro NCAP

Nissan ARIYA z systemem Pro-PILOT Assist wyróżniony przez Euro NCAP28.07.2023
Nissan ARIYA z systemem Pro-PILOT Assist otrzymał bardzo dobry wynik w testach zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i zdobył 86% w kategorii "Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa".

Nissan ARIYA wyposażony w system Pro-PILOT Assist otrzymał imponującą ocenę „bardzo dobry” w prestiżowym rankingu organizacji National Car Assessment Program (NCAP) w Europie. Ten doskonały rezultat jest wyrazem starań Nissana, by zapewniać klientom poczucie bezpieczeństwa i intuicyjną obsługę firmowanych przez niego samochodów.

Podczas oceny NCAP sprawdzono, czy system Pro-PILOT Assist gwarantuje kierowcy płynną i bezpieczną jazdę. W serii testów oceniających newralgiczne funkcje systemu, takie jak asystent pasa ruchu, adaptacyjny tempomat czy hamowanie awaryjne, Nissan ARIYA z systemem Pro‑PILOT Assist osiągnął doskonałe wyniki, przewyższające rygorystyczne wymogi NCAP. Efekt końcowy to 86% w kategorii „Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa” i 77% w kategorii „Działanie systemów wspomagania jazdy”.

Ocena „bardzo dobry” potwierdza, że system Pro-PILOT Assist, w który wyposażony jest Nissan ARIYA, plasuje się wśród najbardziej skutecznych rozwiązań w branży motoryzacyjnej w szybko rozwijającej się dziedzinie technologii wspomagania kierowcy.

Nissan Ariya

W kategorii „Działanie systemów wspomagania jazdy”, system Pro-PILOT Assist w modelu ARIYA otrzymał maksymalną liczbę punktów za informacje wyświetlane dla użytkownika, wskazania stanu systemu i prowadzenie podczas jazdy. Za dostosowanie prędkości samochodu w różnych warunkach na drodze przyznano 22,2 na 25 punktów.

Nissan ARIYA otrzymał także maksymalny wynik w kategorii „Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa”, w której brano pod uwagę to, jak system informuje kierowcę, że w pewnych warunkach czujnik czy kamera nie działają. ARIYA z systemem Pro-PILOT Assist otrzymała 20 z maksymalnej liczby 25 punktów za reakcję po dłuższym okresie braku interwencji ze strony kierowcy, a 41,3 z maksymalnej liczby 50 punktów zostało jej przyznane za działanie aktywnego systemu, które pozwala na uniknięcie kolizji.

System Pro-PILOT Assist wykorzystuje najbardziej nowoczesne technologie, w tym zaawansowane czujniki, kamery, algorytmy sztucznej inteligencji, aby wspierać kierowcę za pomocą wielu funkcji podnoszących poziom bezpieczeństwa. Podczas jazdy ze stałą prędkością po autostradzie, stania w korku lub wjeżdżania w wąskie miejsce parkingowe, system Pro-PILOT Assist gwarantuje komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Źródło: Nissan