Almera Sedan, Terrano II Voyage, Almera Tino

Almera Sedan, Terrano II Voyage, Almera Tino04.06.2001
Niewątpliwie największą atrakcją stoiska Nissana na Poznań Motor Show była Almera Sedan. Prezentacja tego modelu wiąże się z wprowadzeniem go do sprzedaży na rynku polskim ...

Almera Sedan, Terrano II Voyage, Almera Tino 1 ALMERA SEDAN

Niewątpliwie największą atrakcją stoiska Nissana na Poznań Motor Show była Almera Sedan. Prezentacja tego modelu wiąże się z wprowadzeniem go do sprzedaży na rynku polskim.

Spora popularność hatchbacka wróżyć może czterodrzwiowej wersji Almery sukces szczególnie w naszym kraju. Obserwując stoisko Nissana nie sposób nie zauważyć, że elegancka sylwetka samochodu spotyka się ze sporym zainteresowaniem. Dołączenie bagażnika nie zakłóciło sylwetki samochodu. Z pewnością nie można powiedzieć, że do wersji hatchback doklejona została po prostu dodatkowa bryła. Całość doskonale się z sobą komponuje. Wysoko poprowadzona linia okien i silnie zaznaczony słupek tylny dodają autu solidności. Ową solidność potwierdza konstrukcja nadwozia, które zaprojektowane zostało z myślą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i przestronnym wnętrzu.

Almera Sedan, Terrano II Voyage, Almera Tino 2 Cała konstrukcja Almery opiera się na dwóch podstawowych strefach. Pierwsza, tzw. absorbująca odpowiedzialna jest za pochłanianie skutków zderzenia. Druga to niedeformowalna strefa pasażerska, która zapewnia jadącym wysoki poziom bezpieczeństwa. Całość uzupełniona została oczywiście o takie elementy, jak poduszki powietrzne, czy nowoczesne, aktywne zagłówki. Warto w tym miejscu dodać, że auto uzyskało cztery gwiazdki w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Kupujący Almerę Sedan mają do wybory jedną z trzech wersji wyposażeniowych: Comfort, Comfort High lub Luxury. Źródło napędu stanowi 90-konny motor 1,5-litrowy lub wersja 1,8 o mocy 114 KM.

Podstawowa cena tego samochodu wynosi ok. 56 500 złotych.

TERRANO II VOYAGE

Drugą, ogromną atrakcją ekspozycji Nissana była limitowana seria Terrano II, czyli Voyage. Model ten powstał z okazji 50. rocznicy konstrukcji 4x4. Specjalna odmiana wzbogacona została o takie praktyczne elementy, jak: przednie rury ochronne, osłona tylnych zderzaków i świateł, relingi dachowe, przechyłomierz i łatwą do utrzymania w czystości wykładzinę bagażnika.

Produkowane obecnie Terrano II stworzone zostało specjalnie z myślą o chłonnym rynku europejskim. Stylistyka tego pojazdu jest śmiała i wyrazista, jednocześnie nie brak mu elegancji. Terenowy Nissan z pewnością może się podobać a na jego korzyść przemawiają ponadto przestronne i funkcjonalne wnętrze, wysoki poziom bezpieczeństwa i nowoczesne jednostki napędowe. Napęd Terrano II Voyage stanowią 2,7-litrowy turbodiesel o mocy 125 KM lub 118-konna, benzynowa jednostka 2,4. Ponadto wybierać można między 3- lub 5-drzwiowym nadwoziem, manualną lub automatyczną przekładnią i trzema pakietami wyposażenia: Sport, Luxury i Elegance.

ALMERA TINO

Na największej w naszym kraju imprezie motoryzacyjnej zabraknąć nie mogło oczywiście Nissana Almera Tino. Mimo kompaktowych rozmiarów samochód ten oferuje bardzo wygodne wnętrze ze sporą możliwością adaptacji. Siedzenia w zależności od potrzeb można na wiele sposobów składać i przestawiać a liczne półki i skrytki umożliwiają uporządkowanie wszystkich niezbędnych drobiazgów. Ogromna zaleta Tino to również bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, który potwierdzono podczas przeprowadzonych testów zderzeniowych.

Oprócz trzech opisanych modeli japoński Nissan przedstawił na Poznań Motor Show następujące samochody: 3- i 5-drzwiowa Almera, Primera w wersji sedan i wagon, Pick-up, Patrol GR i Maxima QX.