Nowy, mały van Nissana w przyszłym roku

Nowy, mały van Nissana w przyszłym roku26.09.2008
Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w trakcie 62 Salonu Samochodowego w Hanowerze, Nissan ogłosił, iż w ramach planu przewidującego prezentację 13 zupełnie nowych produktów w okresie objętym średnioterminowym biznes planem, ...

...znanym jako GT 2012, Nissan wprowadzi na ogólnoświatowy rynek niewielkiego vana już w roku 2009. Pojazd ten, zainspirowany koncepcyjnym modelem NV200, zaprezentowanym po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Tokio w roku 2007, trafi na drogi Japonii już wiosną. Następnie, w drugiej połowie 2009 roku, pojawi się w Europie i na kilku innych rynkach.

Podobnie jak auto koncepcyjne, ten zupełnie nowy van będzie nosił nazwę NV200. Jego atrakcyjna stylistyka połączona będzie z praktycznością, wygodą, niskimi kosztami eksploatacji oraz wysoką jakością. Dzięki przemyślanej konstrukcji, NV200 będzie oferował jedną z największych na świecie przestrzeni ładunkowych w tej klasie.

W związku z wagą, jaką przykłada się w eksploatowanych w Europie flotach lekkich pojazdów użytkowych do niskiego zużycia paliwa oraz niskiego poziomu emisji spalin, Nissan ogłosił, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek przed końcem 2012 roku lekkiego pojazdu użytkowego z napędem hybrydowym. Prototyp hybrydowego Cabstara zaprezentowany na tegorocznym Salonie Samochodowym w Hanowerze jest wyrazem zaangażowania Nissana w technologię hybrydowych aut segmentu LCV oraz w najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii akumulatorowej.

Auto zaprojektowane zostało przy współpracy ze specjalistami od układów napędowych z firmy ZF. Samochód ten będzie spędzał znaczną część czasu w miastach, gdzie normą jest nieustanne ruszanie i zatrzymywanie się. Nissan szacuje, że oszczędność emisji CO2 i zużycia paliwa wyniesie do 30%.

Źródło: Nissan