Znamy ceny Nissana LEAF w Europie

Znamy ceny Nissana LEAF w Europie18.05.2010
Nissan International SA ogłosił wczoraj, że w Europie elektryczny model LEAF będzie sprzedawany za cenę mieszczącą się poniżej 30 000 euro, czyli będzie trzeba za niego zapłacić mniej więcej tyle, co za porównywalnie wyposażony pojazd ...

...z silnikiem diesla lub napędem hybrydowym. Firma ujawniła również konkretne ceny LEAFa na rynku brytyjskim, holenderskim, irlandzkim i portugalskim – to w tych czterech krajach LEAF pojawi się w Europie w pierwszej kolejności. Rezerwacji klienci będą mogli dokonywać od lipca.

Nissan LEAF to kompaktowy, bezemisyjny pojazd rodzinny mogący przewieźć pięć osób, z pełnym wyposażeniem zapewniającym komfort jazdy, takim jak: klimatyzacja, nawigacja satelitarna, kamera ułatwiająca parkowanie, gniazdko umożliwiające szybkie ładowanie baterii i innowacyjne połączenie typu smartfon

W Wielkiej Brytanii klienci będą musieli wydać na LEAFa przynajmniej 23 350 funtów, jednak miejscowy rząd ogłosił, że będzie refundować 25 procent ceny zakupu pojazdów elektrycznych (jednak nie więcej niż 5000 funtów). Nissan LEAF wejdzie do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w lutym 2011 roku.

Cena zakupu w Holandii to 32 839 euro, a kierowcy poruszający się pojazdami elektrycznymi dzięki specjalnym udogodnieniom będą mogli zaoszczędzić nawet 6000 euro na podatkach. Sprzedaż w Holandii rozpocznie się w grudniu tego roku.

W Irlandii LEAF będzie sprzedawany za cenę 29 995 euro (już po dofinansowaniu ze strony rządu w wysokości 5000 euro). Sprzedaż rozpocznie się w lutym przyszłego roku.

Portugalczycy będą musieli uszczuplić swoje portfele o kwotę 29 955 euro by nabyć LEAFa (to również cena po odjęciu rządowej ulgi w wysokości 5000 euro). Do portugalskich salonów LEAF trafi w grudniu tego roku.

Nissan podjął decyzję o rozpoczęciu sprzedaży w tych czterech krajach ze względu na znaczne ulgi, jakie miejscowe rządy przewidziały przy zakupie samochodów elektrycznych oraz powstającą tam infrastrukturę umożliwiającą ładowanie baterii takich pojazdów. Do końca przyszłego roku LEAF ma być także dostępny na wszystkich ważniejszych rynkach Europy Zachodniej.

Źródło: Nissan